• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mahir ODABAŞI
SİVİL SAVUNMA
HANGİ İLACI KULLANIYORSUNUZ?
05/11/2013

Bazen yıllar sonra karşılaşılan okul, asker, iş arkadaşlarımızla özlem gidermek adına iki kelam ederken,  selam sabahtan sonra ‘’hayat beni yordu. Ah nerede o eski günler?’’  deriz,  o da cevaben ‘’kimi yormadı, bak şu halime, yıllardır doktor doktor geziyorum, derdime çare bulan olmadı’’ karşılık verirde, kısa sohbet uzar gider. Çağımızda 7’sinden 70’ şine kadar stres kelimesini kullanmayan yok desek belki de yanılmayız.’’ Her şey var, bir şey yok. Stresteyim dostum streste’’ hesabı ortada bir gizli sıkıntı dolaşır. İşe, aşa, eşe olumsuz yansır. Sözü fazla uzatmadan isterseniz gelin, aşağıdaki ilacı hep beraber kullanalım.
             Sinirli-asabi her şeyi kafaya takan, hastalık hastası bir vatandaş, psikiyatri uzmanlarının kapısını sık sık aşındır. Yine bir gün periyodik kontrole gider ve rutin ilaçları yazdırdıktan sonra, hastane dönüşü Çorum’a dönmek için otobüse biner. 19 numaralı koltuğa oturur. Yanındaki 20 numaralı koltukta da hayata hep olumlu bakan, işleri iyi gittiğinde sevinmek yerine şükreden, kötü gittiğinde üzülmek yerine sabreden BİLGE bir vatandaş oturmaktadır. Merhabalaşıp, tanıştıktan sonra, başlarlar uzun sohbete. Hastanede kontrolden dönen vatandaş başlar dertlerini sıralamaya… Anlatılanları pür dikkat dinleyen BİLGE:
‘’Merak etmeyin aynısı bende de vardı ama çok şükür en son kullandığım çok iyi geldi. Hem çok ucuz hem de hiçbir yan etkisi yok. Yalnız hiç aksatılmadan kullanılması gerekiyor’ ’deyince, hastalık hastası vatandaş: Merakla ‘’İlacın adı ne? Parası önemli değil, bende onu doktoruma hemen  yazdırayım. Şayet yazmazsa paramla yine alırım’’ der.
Bunun üzerine BİLGE: ‘’Her olumsuzluk yaşadığımda BUNDA DA VARDIR BİR HAYIR ilacını kullanıyorum ve YOLUMUN ÜZERİNDEKİ ECZANEDEN ÇOK İÇİMDEKİ ECZANEDEN ŞİFA BEKLİYORUM ‘’ diye cevap verir.
             Bu cevap karşısında vatandaş: ‘’Madem bu kadar etkili bu ilacı bende aksatmadan aha şimdiden kullanmaya başlıyorum’’ der. Daha eve varmadan otobüste yavaş yavaş etkisini görmeye başlar. Eve aile boyu huzur gelir. Birkaç ay sonra yine de son bir defa kontrole doktoruna gider. Doktor bakar, hasta eski hastası değil. Tamamen farklılaşmış. Bunun üzerine kendine pay çıkararak ‘’yazdığım ilaçlar çok iyi gelmiş, aynı reçeteyi tekrar yazıyorum’’ deyince, bunun üzerine vatandaş:
  ‘’Doktor bey, artık reçete yazmana gerek yok. Senin ilaçların benim için hiçbir işe yaramadı. Üstelik dünya kadar yan etkisini gördüm. Bundan sonra kontrole  de gelmeyeceğim. Ben: reçeteme sevgi yazdırdım ve bu sevgiyi de BUNDA DA VARDIR BİR HAYIR ile karıştırıp günde üç öğün içiyorum. Üstelik hiçbir yan etkisi yok… Ama % 100 tesirini görmeye başladım’’ diye konuşmasını sürdürürken,
 Doktor gülümser ve ‘’Ben psikiyatri doktoru olarak BU İLACI YILLARDIR KULLANIYORUM ama hastalarım bedava diye kullanmadığı için diğer ilaçları yazıyorum’’ der. 
 Değerli dostlar, ihtiyaç varsa doktorların önerdiği ilaçları aksatmadan kullanalım ama isterseniz yanına birde bu bedava ilaçları da katalım. Ne dersiniz? Belki de aile boyu faydasını görür, hastalık hastası olup doktor doktor gezmekten kurtuluruz.  (İLETİŞİM:  536 568 1141)
BOŞLUK

İnsan bazen bir boşluğa düşer
Sığınacak emin bir liman arar
Lakin dev bir dalga gelir
Tam tutunacağım derken
ayak  kayar, geri düşer
Ağlar... Ağlar

Son bir ümitle,
Elinden tutacak bir el arar
İmdat der, çağırır, bağırır
Ama nafile... bulamaz
Ağlar... Ağlar

Dünya bu, menfaat üzeredir
Hele bir boşluğa düşmeye dur
Kurt dumanlı havada yürür
Bir darbe de ondan yer
Ağlar... Ağlar

Sonra aklı başına gelir
Şair haklıymış der
Ama geç kalır
Ağlar... Ağlar

O halde ,
Sıkı tutun hayata
Sakın düşme, boşluğa
Düşersen de her uzanan ele sarılma
Cicili - bicili suni iltifatlara aldırma
Ve akıbet ağlama... ağlama
Bunlar doğru sözler, darılma
                       (Mahir Odabaşı)
1710 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BULGUR BEKLERKEN PİRİNÇ GELDİ - 02/02/2016
Geçenlerde internette ilginç bir resim verdi.
‘BÖREK ÇOK KALIN OLMUŞ BABAANNE’ - 13/01/2016
Nesiller arasındaki uçurum gün geçtikçe büyüyor.
KİM ÖLMÜŞ DERKEN ÖLDÜ - 29/12/2015
Dünyada inkârı olmayan tek gerçek belki de ölümdür.
VALİ BEY TORUNUNU KENAR OKULA VERİNCE (bir ilimizde) - 25/08/2015
Bir ilimizde vali bey göreve başlayınca milli eğitim müdürüne:
MERHUM ECEVİT VELİ DAYININ ARDINDAN - 18/08/2015
Bazı değerlerin kadri kıymetini zamanında bilmek gerekir.
17 AGUSTOS DEPREMİ ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - 14/08/2015
Önce köpekler uyandı. Uğultu yükseldi, yükseldi yeryüzü çatladı.
BAYRAM ZİYARETLERİNDE GÖZE TAKILANLAR - 21/07/2015
Bayramların hayatımızda önemli bir yeri vardır. Bayramlar vesile kılınarak çalınmayan ziller çalınır, açılmayan kapılar açılır. Öpülmeyen eller öpülür. İçilmeyen çaylar içilir.
BU BAYRAMDA, YİNE BANA AĞLAMAK DÜŞTÜ-1 - 09/07/2015
Bayramların hayatımızda çok önemli yeri vardır. Çünkü bayram sevinç, neşe, mutluluk saadet demektir.
‘İŞİ ÇOK ZOR’ - 26/06/2015
Değerli okuyucularım, bugünkü yazımda sizlere 15-20 sene önce Mecitözü ilçemizde görev yaparken polis lojmanlarından komşum olan sevdiğim bir arkadaşın beş vakit namaza başlama öyküsünü paylaşmak istiyorum.
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Hava Durumu
Üyelik Girişi