• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mustafa YOLCU
YAZI
YALANLAR ÜSTÜNE ( SABOTAJ DÜNYASI )
23/12/2016

YALANLAR ÜSTÜNE ( SABOTAJ DÜNYASI )

 

 Amerikan yapımı Body of Lies ( Yalanlar Üstüne ) adlı filim var.

Bu filim ’de hedef ülkeler de nasıl sabotajlar yapıldığı, toplumun nasıl algı operasyonuna tabi tutulduğu, kendileri ABD de kahvelerini içerken uydu ile ülkeleri nasıl noktasal olarak izleyip takip ettiklerini, bilgisayar programlarına girerek, sibernetik olarak neler yaptıklarını anlatmaktadır.

ABD özellikle ikinci dünya savaşı sonrası, harita da cetvelle çizilen ülkelerin gündemlerini, halklarını ve yönetimlerini tayin etme noktasında büyük cüretkârlıklar sergilemiş,  kendisinin bu belirleyici rolünü de milyar dolarları bulan film ve propaganda endüstrisi ile bütün dünyaya pazarlamıştır.

Bu Amerikan projeleri günümüzde aynen uygulanmaktadır. Özellikle İslam ülkelerinde, sömürmek istedikleri ülkelerde, emperyalist devletler sabotaj ve darbe yapıyorlar. İslam âlemi üzerine kara bulut gibi çöküp sömürüp, kullanıp, şantaj yapıp, darbe yapıyorlar. Bu şekilde iş başına gelen Mısır’daki Sisinin baş dostu Amerika ve İngiltere olmuştur.

 

Bir dönem Türkiye'de büyükelçilik yapan Edelman, Türk-Amerikan ilişkilerinin ele alındığı bir konferanstahttp://www.ahaber.com.tr/analiz/2016/12/21/teror-baronlarinin-ic-savas-oyunu " Türkiye'nin bir iç savaşın eşiğine doğru ilerlediğini, bunun Türkiye ve bölge için çok tehlikeli olduğunu” söylüyor. Aynı isim bir yıl önce de New York Times gazetesinde kaleme aldığı yazıda; Türkiye'nin terörle mücadelesini bir iç savaşla kıyaslamıştır. Bu açıklamaların tercümesi "iç savaş çıkartacağız" demektir.

“Türkiye iç savaşa sürükleniyor” manşetlerini  attıran İngiltere'nin en büyük partisi, işçi partisi genel başkanı Jeremy Corbyn, bölücü terör örgütü PKK destek için "Kürdistan'da barış" kampanya grubunda yer almaktadır.

Amerikalılar ve İngilizler bunları yaparken almanlar boş durur mu? Onlar da diğerleri gibi yine medya üzerinden, Türkiye'ye mesaj vermeye çalışıyor. Bu kez PKK'nın Avrupa'daki en büyük destekçilerinden, Almanya'nın önde gelen medya grubundan Deutsche Welle, son terör saldırılarını bahane ederek internet sitesinde "Suriye savaşının yeni cephesi Türkiye" ve "Suriye iç savaşı Türkiye'ye sıçradı" başlıklarıyla haber yapıyor.

İstanbul Beşiktaş’ta ve Kayseri’de patlatılan bombalar, NATO envanterin’ de bulunan askeri bombalar, Suriye’de Amerika’nın desteklediği YPG ve PKK’ ya teslim edilen bombalardır. Talimatla Türkiye’ye gönderilen askeri bombalar, PKK militanlarınca patlatılarak, güvenlik güçlerimiz ve onlarca insanımız şehit edilmiştir. Buna benzer suikastlar ülkemizde çok kere yapılmış, aynı oyun oynanmıştır. Sonrada sözde müttefiklerimiz, olaylar nedeni ile üzüntülerini dile getirirler. Ülkemizde darbeleri tanzim etmiş, mezhep ayrılıklarını körüklemiş, etnik ayrılıkları hiç durmadan tahrik ederler.

Sözde müttefikimiz olan Amerika, 1974 yılında Kıbrıs’a çıkartma yapıldıktan sonra ülkemize ambargo koymuştur. Konulan ambargo, Yunanistan’ın NAYO’ ya geri dönmesini Türkiye’nin engellemesi sürecine kadar sürdü. Bizim engellemeyi bırakmamızın karşılığı olarak, Amerika ambargoyu kaldırdı.

Çoğu kez Amerika, ülkemizin ABD den silah ithalatı talebini reddetmiştir. Yakınlarda F- 16 kullanılan akıllı bombaları vermeyi kabul etmemiş, Amerika’ya giden Aselsan’ın araştırmacıları, ne hikmetse ABD intihar etmişler.

Diyarbakır'dan havalanan ‘Bordo bereliler ’in CASA CN235 tipi askeri nakliye uçağı, kalkıştan 25 dakika sonra sözde “ kumanda arızası” sonucu Malatya'da düştü. 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 3 üsteğmen, 16 astsubay, 1 uzman çavuş, 10 er şehit oldu.  Gerçek şu ki Uçağın düşüş nedeni anlaşılamadı.  

Kayseri’de 50’den fazla gömülü savaş uçağı tespit edildi. Focke-Wulf FW-190 tipi uçakların, ABD’nin dayatması ile ortadan kaldırıldığı, 70 yıldır da kamuoyundan saklandığı belirtiliyor.

Son günlerde ise ABD'nin, üzerinde uzun yıllar çalıştığı gizli silahı HAARP gün yüzüne çıkmıştır.

Öncelikle bu yeni gizli silahı kısaca tanıyalım. ABD hükümeti, yaklaşık yarım asırdır iklime müdahaleyle ilgili deneyler yürütmektedir. Su kaynaklarının azalması ve iklim değişikliğinin ciddi bir tehlike haline gelmesiyle birlikte, özellikle silah sanayisindeki şirketler de bu alana yatırım yapmaya başlamıştır. Son araştırma programlarından biri olan HAARP, hava da iyonosfer tabakasına yapılan müdahalelerle geniş alanlarda sel, kuraklık, fırtına ve deprem gibi doğa olaylarını tetikleyen bir teknoloji üzerinde çalışmaktadır. Program, askeri gizlilik gerekçeleriyle kamuoyundan gizli tutulmaya çalışılsa da, bir yandan da bu proje dünyaya pazarlanmaktadır. Çalışmaların devam etmesi ile birlikte, böyle bir programın ABD hükümetinin elinde yeni bir kitle imha silahına dönüşebileceği aşikârdır.

 

Ankara'dan Diyarbakır’a 17 Şubat 1993 tarihinde giden uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis'in ölümü hala sırrını koruyor. Resmi açıklamalarda buzlanma sonucu meydana gelen bir kaza olduğu açıklanmış, ancak bu açıklama kimseyi tatmin etmemişti. .

Yıllar sonra bu konuda açıklamalar geldi. Şöyle ki: ''Uçak, motorlardaki buzlanma sonucu düşmemiştir. Pilotlar kusurlu değildir. Motorlarda ve uçakta yapım hatası yoktur. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in uçağı, motora yapılan sabotaj sonucu düşürülmüştür''. Eşref Bitlis PKK bitirmek üzere planı yaptığı için, uçağına yapılan sabotajla öldürülmüştür.

 

Amerika Irak’ta 6000 askerini kaybetti, 2 katrilyon dolarını harcadı. Sonra’da Irak’ı İran’a teslim etti. Neden? Zayıf olan Şiileri güçlendirerek, Sünni Müslümanların karşısına çıkarıp ikisini çarpıştırmak, Müslümanlar birbirini öldürürken, Amerika ve destekçileri bu coğrafya ’ya ( petrol ve petrolün sevkiyatına ) hâkim olacak.

 

Rusya’nın Ankara büyükelçisi Antrey Karlov’un öldürülmesi, bu oyunların devamıdır. Türk- Rus ilişkilerine balta vurmak isteyenler bunu tezgâhlamışlar, bu oyunu oynamışlardır.  Türkiye’de bu olay olurken, Rusya Dışişleri Bakanlığı'nda görevli olduğu iddia edilen bir kişi Moskova'daki dairesinin girişinde başından vurulmuş halde bulunmuştur. 39 Kişiyi taşıyan Rus askeri uçağının düşmesi, aynı saatlerde Berlin'de 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan tır saldırısı ve İsveç'te Rinkeby Camisi ile bünyesindeki Türk Kültür Derneği'ne saldırı yapılmıştır. 

Küresel çetenin tarafları yokladığı, aktörlerin birbirlerinin gücünü test ettiği ve kendilerini Ortadoğu merkezli büyük savaşa konumlandırdığı dönemin içindeyiz

Ülkemizin gündemi artık iktidar meselesi olmaktan çıkmış, yedi düvelin başlattığı top yekûn saldırıya, karşı koymak meselesi haline gelmiştir. Kısır parti çatışmalarının bir tarafa bırakılarak, ilan edilen milli seferberliğe katkı vermek, ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak zorundayız.

Artık ülkemiz, dünya mafyası kabadayısının dayılık yaptığı ülke olmaktan çıkmalı, yalnız kendi çıkarlarının, geleceğinin yanında yer almalıdır.

 

Mustafa Yolcu

Myolcu53@gmail.com

 

 651 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TABAKHANE MAHALLESİ - 04/02/2021
Bu isim nerden geliyor derseniz,
ANADOLU VAKFINDA, CEMİL ÇİÇEKTEN DİNLEDİKLERİMİZ - 30/01/2021
TBMM Başkanı olduğum zaman, benden önce Meclis Başkanlığı yapmış eski başkanları yemeğe davet ettim.
ALİ İHSAN SEÇKİN ( KOCABAŞ ) - 23/01/2021
Bize kendinizi tanıtır mısınız?
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ HAYVANAT BAHÇESİ - 31/12/2020
Hayvanat bahçesi Ankara’da, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde, Gazi mahallesinde 24.10.1940 tarihinde kurulmuştur.
İKİNCİ EVLİLİK - 26/12/2020
İlk eşten ölüm veya ayrılıktan sonda gündeme gelen sorundur. Yeniden evlilik yapılacak mı? Yapılmayacak mı?
GÜZEL TÜRKÇEMİZ - 20/12/2020
Ülkemizde Öztürk’çe diye bir faaliyet sürdürüldü.
ARKADAŞIM HASAN ÖKSÜZ - 17/12/2020
Değerli arkadaşım Hasan’ı 14.12.2020- pazartesi günü kaybettik. Cenazesi Osmancığa defnedildi.
SUSMAK SANATI - 20/11/2020
Mevlana hazretleri bir şiirinde diyor ki:
CEZA EVİ HATIRASI - 10/11/2020
AHMET ÇEŞMECİ
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Hava Durumu
Üyelik Girişi