OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93597.9677
Euro9.44329.4811
Hava Durumu
Saat
Takvim
Mustafa YOLCU
YAZI
AFRİN ÇIKARMASINI NASIL ANLAMALIYIZ?
29/01/2018


Afrin çıkarması, kolay bir çıkarma değil. Bu çıkarma uzun süren politik girişimler, hazırlıklar sonrası yapılmıştır.

Bu çıkarma, Türkiye’ye rağmen önüne konulan, kabullenilmesi istenilen ajandaya itiraz çıkarmasıdır.

Bu planı yapanların asıl gayesi “NİLDEN FIRATA, ARZ-I MEV’UD” u gerçekleştirmektir. Bugün Suriye’den toprak alınmak istenmektedir.  Yarın bizim topraklarımıza sıra gelecektir. Şu anda oluşturulmak istenen terör kuşağı işgalleri, Kürdistan adına değil, İsrail’in talebini gerçekleştirmek içindir.


Bizim askerlerimiz, bu talebin karşısında durmak için AFRİN’DEDİR. Ülkesine sahip olmak, kötü emellerin karşısında durmak için Afrin’dedir. Bu karşı koyuş ve terörle mücadele; İran, Irak, Suriye, Türkiye menfaatlerini ’de ilgilendirmektedir. Dört ülke de bu bölücü terör emellerinin muhatabıdır.


Ülkemiz 1974 yılında Kıbrıs çıkarmasını yaptığında; başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerin izni alınmış, çıkarma sonrası Amerika- Avrupa, ülkemize göz dağı vererek dur demişlerdir. Bu süreçte uçaklarımızın ihtiyacı olan benzini, uçak lastiğini, bombaları Libya lideri Kaddafi karşılamıştı.


Sonrada Amerika tarafından, ülkemize askeri ambargo konulmuştu. Kıbrıs Barış Harekâtı Türkiye’ye, bir gerçeği de göstermişti; İkinci Dünya Savaşı sonrasında Batı ve Amerika şemsiyesi altına alınan Türkiye, "Batı tarafından gerçekten benimsenmiş değildi" Batı için bir "ileri karakol" görevi görüyordu. Oysa Türkiye, kendisini Batı'nın içinde, Batı tarafından benimsenmiş ülke zannediyordu.  


Kıbrıs’ta altı gün savaş yapılmıştı. Ama ekonomimiz, ambargo sebebi ile iki üç yıl belini doğrultamamıştı. 1980 Yılından sonra ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar nedeni ile yıllarca ordumuz, bölücü teröristlerle, hainlerle mücadele etmiştir. Ülke kaynaklarımız, bu mücadele için harcanmıştır. Bizim başımıza bu belayı saranlar, ülkemizin pes edeceğini sanmışlardır. Ekonomimizin çıkmaza gireceğini, milli beraberliğimizin bozulacağını düşünmüşlerdir. Ülkemizde kaldırılan her şehit cenazesinde, buna sebep olanlara halkın öfkesi daha da artmıştır.


Ordumuzun, Afrin çıkartmasını yapmaya cesaret edemeyeceğini sananlar, yanıldıklarını bir daha görmüşlerdir. Afrin’den ülkemize atılan Amerikan füzeleri, kullanılan Amerikan menşeli silahlar, sözde müttefikimizin yaptıklarını ortaya koymaktadır. Gizli hesapları ortaya çıkmaktadır. Elbette bir gün, bu yapılanların hesabı sorulacaktır.


Afrin çıkarması, ülkemizin zincirlerini kırdığı için önemlidir. Teröristlerden hesap sorulduğu için önemlidir. Dünyayı kana boyayan, sözde süper güçlerin karşısına dikilindiği için önemlidir. Kendi silahımız ile ülkemizi  savunduğumuz için önemlidir.


Bu çıkarma tarihe mal olacaktır. Kahraman ordumuzun, terörizme karşı verdiği mücadeleden başarı ile çıkması, ülkemizin onurunu yükseltecek, ülkemize bakan kem gözlerin cesaretini kıracaktır.


Ecdadımız ne demiş? “İSTİYORSAN SULHÜ SELAHI, HAZIR OL CENGE”. Afrin çıkarması ile bu durum bir daha ispatlanmış olacaktır.


İşimiz daha bitmedi. Sırada Münbic, Fırat’ın doğusu, batısındaki terör yuvaları da var. Bu terör yuvaları da etkisiz hale getirilecektir. Kandil de bitirilecektir. Bütün bu hedeflerin, bu saldırılara muhatap, komşu ülkelerin de katılımları ile sonuçlandırılması en iyi tercih olacaktır.


Terörizme karşı yaptığımız bu çıkarma, bize dost olan, düşman olan zihniyet ve devletleri de açığa çıkardı. Bir daha anlaşıldı ki; daimî dost ve düşman devletler yok. Daimî menfaatler vardır. Amerika’nın dostu İsraillinde “ARZ-I MEVUD “gibi değişmeyen idealleri var. BAE ve bazı ülkeler de bir zamanlar nasıl Lawrens le birlikte olmuşlarsa, şimdide aynı zihniyeti devam ettiriyorlar. Bu açığa çıkan durumu, milletçe iyi değerlendirmeliyiz. Azim ve sebatla biz kendi doğrularımızın arkasında durmalıyız. Biz maddi ve manevi olarak, bize düşman zihniyetlerin karşısında durursak, bizim yanımız da olan ülkelerde o derece artacaktır.


Biz cephede olan Mehmetçiğimize dua edelim. Allahım onları korusun. Hainlerin gizli hesaplarını yüzlerine vursun, tuzaklarını bozsun. Milletimizin birlik ve beraberliğini güçlendirsin.


Mustafa Yolcu- 28.01.2018

Myolcu53@gmail.com626 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SUSMAK SANATI - 20/11/2020
Mevlana hazretleri bir şiirinde diyor ki:
CEZA EVİ HATIRASI - 10/11/2020
AHMET ÇEŞMECİ
İSMAİL KAVLU - 03/11/2020
İskilip’e emeği geçen, faydası dokunan,400 kişiye iş imkânı açan değerli bir hemşerimiz, büyüğümüz idi.
BİR SUBAYIN HATIRASI - 28/09/2020
Sizlere subay emeklisi bir arkadaşımın bana anlattığı, hatırasını paylaşmak istiyorum.
ADANA DA SU BASKINI - 22/09/2020
1980 Yılında Adana da su baskını olmuştu.
İSKİLİP İLÇEMİZDE TÜRK BOYLARININ İSİMLERİNİ TAŞIYAN YERLER: - 15/09/2020
Türk boyları Anadolu’nunçeşitli bölgelerine yerleşmiştir. Bir ili ele aldığımız ’da en fazla üç Türk boyunun olduğunu görürüz.
İYİMSERLİK- KÖTÜMSERLİK - 06/09/2020
Bazı ortamlarda ruhumuz kararır, oradan negatif enerji ile ayrılırız.
ANKARA HUKUK FAKÜLTESİ- YIL 1975 - 27/08/2020
Size Ankara hukuk Fakültesinde, halen Avukat bir arkadaşımın yaşamış olduğu bir olayı anlatacağım.
İSKİLİP TAŞ MEKTEP HATIRASI - 07/08/2018
ANAP’tan, 1987-1991 tarihleri arasında Çorum Milletvekili olan Mustafa Namlı, İskilip’te bulunan taş mektep ile ilgili hatırasını anlattı.
 Devamı