• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mustafa YOLCU
YAZI
AFRİN ÇIKARMASINI NASIL ANLAMALIYIZ?
29/01/2018


Afrin çıkarması, kolay bir çıkarma değil. Bu çıkarma uzun süren politik girişimler, hazırlıklar sonrası yapılmıştır.

Bu çıkarma, Türkiye’ye rağmen önüne konulan, kabullenilmesi istenilen ajandaya itiraz çıkarmasıdır.

Bu planı yapanların asıl gayesi “NİLDEN FIRATA, ARZ-I MEV’UD” u gerçekleştirmektir. Bugün Suriye’den toprak alınmak istenmektedir.  Yarın bizim topraklarımıza sıra gelecektir. Şu anda oluşturulmak istenen terör kuşağı işgalleri, Kürdistan adına değil, İsrail’in talebini gerçekleştirmek içindir.


Bizim askerlerimiz, bu talebin karşısında durmak için AFRİN’DEDİR. Ülkesine sahip olmak, kötü emellerin karşısında durmak için Afrin’dedir. Bu karşı koyuş ve terörle mücadele; İran, Irak, Suriye, Türkiye menfaatlerini ’de ilgilendirmektedir. Dört ülke de bu bölücü terör emellerinin muhatabıdır.


Ülkemiz 1974 yılında Kıbrıs çıkarmasını yaptığında; başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerin izni alınmış, çıkarma sonrası Amerika- Avrupa, ülkemize göz dağı vererek dur demişlerdir. Bu süreçte uçaklarımızın ihtiyacı olan benzini, uçak lastiğini, bombaları Libya lideri Kaddafi karşılamıştı.


Sonrada Amerika tarafından, ülkemize askeri ambargo konulmuştu. Kıbrıs Barış Harekâtı Türkiye’ye, bir gerçeği de göstermişti; İkinci Dünya Savaşı sonrasında Batı ve Amerika şemsiyesi altına alınan Türkiye, "Batı tarafından gerçekten benimsenmiş değildi" Batı için bir "ileri karakol" görevi görüyordu. Oysa Türkiye, kendisini Batı'nın içinde, Batı tarafından benimsenmiş ülke zannediyordu.  


Kıbrıs’ta altı gün savaş yapılmıştı. Ama ekonomimiz, ambargo sebebi ile iki üç yıl belini doğrultamamıştı. 1980 Yılından sonra ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar nedeni ile yıllarca ordumuz, bölücü teröristlerle, hainlerle mücadele etmiştir. Ülke kaynaklarımız, bu mücadele için harcanmıştır. Bizim başımıza bu belayı saranlar, ülkemizin pes edeceğini sanmışlardır. Ekonomimizin çıkmaza gireceğini, milli beraberliğimizin bozulacağını düşünmüşlerdir. Ülkemizde kaldırılan her şehit cenazesinde, buna sebep olanlara halkın öfkesi daha da artmıştır.


Ordumuzun, Afrin çıkartmasını yapmaya cesaret edemeyeceğini sananlar, yanıldıklarını bir daha görmüşlerdir. Afrin’den ülkemize atılan Amerikan füzeleri, kullanılan Amerikan menşeli silahlar, sözde müttefikimizin yaptıklarını ortaya koymaktadır. Gizli hesapları ortaya çıkmaktadır. Elbette bir gün, bu yapılanların hesabı sorulacaktır.


Afrin çıkarması, ülkemizin zincirlerini kırdığı için önemlidir. Teröristlerden hesap sorulduğu için önemlidir. Dünyayı kana boyayan, sözde süper güçlerin karşısına dikilindiği için önemlidir. Kendi silahımız ile ülkemizi  savunduğumuz için önemlidir.


Bu çıkarma tarihe mal olacaktır. Kahraman ordumuzun, terörizme karşı verdiği mücadeleden başarı ile çıkması, ülkemizin onurunu yükseltecek, ülkemize bakan kem gözlerin cesaretini kıracaktır.


Ecdadımız ne demiş? “İSTİYORSAN SULHÜ SELAHI, HAZIR OL CENGE”. Afrin çıkarması ile bu durum bir daha ispatlanmış olacaktır.


İşimiz daha bitmedi. Sırada Münbic, Fırat’ın doğusu, batısındaki terör yuvaları da var. Bu terör yuvaları da etkisiz hale getirilecektir. Kandil de bitirilecektir. Bütün bu hedeflerin, bu saldırılara muhatap, komşu ülkelerin de katılımları ile sonuçlandırılması en iyi tercih olacaktır.


Terörizme karşı yaptığımız bu çıkarma, bize dost olan, düşman olan zihniyet ve devletleri de açığa çıkardı. Bir daha anlaşıldı ki; daimî dost ve düşman devletler yok. Daimî menfaatler vardır. Amerika’nın dostu İsraillinde “ARZ-I MEVUD “gibi değişmeyen idealleri var. BAE ve bazı ülkeler de bir zamanlar nasıl Lawrens le birlikte olmuşlarsa, şimdide aynı zihniyeti devam ettiriyorlar. Bu açığa çıkan durumu, milletçe iyi değerlendirmeliyiz. Azim ve sebatla biz kendi doğrularımızın arkasında durmalıyız. Biz maddi ve manevi olarak, bize düşman zihniyetlerin karşısında durursak, bizim yanımız da olan ülkelerde o derece artacaktır.


Biz cephede olan Mehmetçiğimize dua edelim. Allahım onları korusun. Hainlerin gizli hesaplarını yüzlerine vursun, tuzaklarını bozsun. Milletimizin birlik ve beraberliğini güçlendirsin.


Mustafa Yolcu- 28.01.2018

Myolcu53@gmail.com693 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TABAKHANE MAHALLESİ - 04/02/2021
Bu isim nerden geliyor derseniz,
ANADOLU VAKFINDA, CEMİL ÇİÇEKTEN DİNLEDİKLERİMİZ - 30/01/2021
TBMM Başkanı olduğum zaman, benden önce Meclis Başkanlığı yapmış eski başkanları yemeğe davet ettim.
ALİ İHSAN SEÇKİN ( KOCABAŞ ) - 23/01/2021
Bize kendinizi tanıtır mısınız?
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ HAYVANAT BAHÇESİ - 31/12/2020
Hayvanat bahçesi Ankara’da, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde, Gazi mahallesinde 24.10.1940 tarihinde kurulmuştur.
İKİNCİ EVLİLİK - 26/12/2020
İlk eşten ölüm veya ayrılıktan sonda gündeme gelen sorundur. Yeniden evlilik yapılacak mı? Yapılmayacak mı?
GÜZEL TÜRKÇEMİZ - 20/12/2020
Ülkemizde Öztürk’çe diye bir faaliyet sürdürüldü.
ARKADAŞIM HASAN ÖKSÜZ - 17/12/2020
Değerli arkadaşım Hasan’ı 14.12.2020- pazartesi günü kaybettik. Cenazesi Osmancığa defnedildi.
SUSMAK SANATI - 20/11/2020
Mevlana hazretleri bir şiirinde diyor ki:
CEZA EVİ HATIRASI - 10/11/2020
AHMET ÇEŞMECİ
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.23998.2729
Euro10.021410.0616
Hava Durumu
Üyelik Girişi