• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mustafa YOLCU
YAZI
ÖZLENEN TÜRKİYE
04/03/2014
Yurdumuzda “ADALET MÜLKÜN TEMELİ ”olsun İstiyoruz.

Hak ve adalet göz bebeği gibi korunsun. Her şeyin üstünde tutulsun.Kötülerin yaptığı yanlarına kalmasın. Yılanın deliğine de kaçsalar yakalanıp yaptıklarının cezasını çeksinler.İyi insanlar da kötüler kadar cesaretli olsunlar.Kamyonlar dolusu uyuşturucu, silah, kaçak insanlar bir sınırımızdan girip, diğer sınırımızdan çıkıp gitmesin. Devletimiz karıncanın izinden iz takip edip, suçluları
yakalasın.Yurdumuz parası olanın, güçlü olanın borusunun öttüğü, işlerinin yürüdüğü ülke olmasın.
Mazlumun korunduğu, suçluların korktuğu ülke olsun.

YOLSUZLUK, RÜŞVET, İRTİKÂP OLMASIN.

Devletin kuruşunda tüyü bitmedik yetimin hakkı olduğunu herkes bilsin. Yurdumuz

“DEVLETİN MALI DENİZ, YEMEYEN DOMUZ” düşüncesinin olmadığı, devletinsoyulmadığı bir ülke olsun.Dürüstlük erdem kabul edilip, iltifata mazhar olsun.Bazılarının dediği gibi “Dürüst insanın bu toplumda yeri yok. Dürüstlük meziyetdeğil, yokuşluktur” denilmesin.Dürüst olup mağdur olalım ama dolandırıcı olup, arkamızdan kimse lanet okumasın. Yurdumuz iyi insanların çok, kötü insanların az olduğu ülke olsun.

ÇAĞDAŞ MEDENİYET SEVİYESİNE ERİŞELİM.

Dünyanın neresinde olursa olsun “ ilim ve tekniği yitik malımız kabul edip, bulduğumuz yerde ilmi öğrenip alalım.” Çağdaş ilim dünyasına katkımız olsun. İnsanların yararına olan her türlü İlmi araştırıp geliştirelim.Kahve köşelerinde vakit öldürmenin yerine, bir şeyler üretmeye çalışalım.
Çocuklarımıza gelişmiş, sorunları çözülmüş bir ülke bırakalım.

ÜLKEMİZ FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR İNSANLARIN ÜLKESİ OLSUN.

İnsanlar düşüncesinden, kıyafetinden dolayı yargılanıp hak kaybına uğramasın.Kendi vehimlerimiz ile insanlara suç isnat edip, onları mahkûm etmeyelim.
Düşünceyi iç tehdit kategorisine sokup, sonra da iç düşman haline sokmayalım.Ülkemiz “DÜŞÜNÜYORUM O HALDE VARIM “diyen insanların ülkesi olsun.

HÂKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLSUN.

Ülkemize milletimizden başkası hâkim olmaya çalışmasın. Hâkim olmaya çalışan güç odakları varsa bunlar ortadan kaldırılsın.“Yasama, Yürütme, Yargı millet için var olup, milletin hizmetinde olsun.”
Hizmetçi sahibine karşı tavır takınamaz. Sahibini tehdit olarak göremez. Sahibi hakkında vehim besleyemez. “SADECE SAHİBİNE HİZMET EDER.”
Milletin seçimlerde vereceği oyuna, takdirine, değerlendirmesine saygı gösterilip, milletin takdirine herkes uymalı, saygı göstermelidir.”Ülkemiz HÂKİMİYETİN KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLDUĞU ÜLKE OLSUN.

PARTİLER, ETNİK VE İDEOLOJİK AYRILIKLAR BİZİ BÖLMEMELİ.BİR VE BERABER OLMALIYIZ.
Aynı memlekette yaşayıp, aşını ekmeğini yiyoruz. Aynı havayı koklayıp, varlığa da yokluğa da birlikte katlanıyoruz.Aynı türküyü söyleyip, aynı davul eşliğinde oynuyoruz.Bu kadar aynılardan sonra ülkemizde oynanan dezenformasyon, espiyonaj faaliyetleri ile bizi ayırmak, bölmek isteyenlerin oyununa gelmeyelim.
Farklılıklarımız zenginliğimiz olsun. Farklı olmakta güzellikte varÖnemli olan bu güzellikleri bulup keşfedebilmektir.

 BİNBEŞYÜZ YILDIR BİRLİKTE YAŞIYORUZ. YAŞADIĞIMIZ BU COĞRAFYA,DÜNYA VAR OLDUKÇA BİZİM COĞRAFYA OLSUN

Ülkemiz doğal güzellikleri ile dört mevsiminde doya doya yaşanıldığı, eşsiz bir ülkedir.Bir milletvekili diyor ki- “ Dünyanın her yerini gezip gördüm. Güneşin bu kadar güzel doğduğu, dünyada başka bir ülkeyi görmedim.” Bu güzelim ülkemizin kadrini kıymetini iyi bilelim. Ona kem gözle bakanlara fırsat vermeyelim.
Bu ülke bize çocuklarımızın emanetidir. Ona sahip olmayıp yanlış yaparsak, yarın çocuklarımız bizim arkamızdan iyi konuşmayacaktır. Tarihin sayfalarında hakkımızda iyi şeyler bulamayacaktır.Deniyor ki-“ TBMM bazı arşivleri araştırmacılara açılacak. Bazıları açılmayacak.” Niye hepsini açmıyoruz? Yanlış olan bir şeyler mi var? Tarihe şahitlik eden her şey açıklansın, bilinsin istenmiyor mu?Bu bilgiler ne zamana kadar saklanılacak? İnsanlarından bir şey gizlenmeyen, tarihi yanlış yazılmayan bir ülkemiz olsun.
İnsanları özgür ve yarınından endişesi olmadığı bir ülkemiz olsun.İnsanları bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyan bir ülkemiz olsun.

ÖZLENEN TÜRKİYE, BÖYLE BİR TÜRKİYEDİR.

Mustafa yolcu

myolcu@ttmail.com


1755 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TABAKHANE MAHALLESİ - 04/02/2021
Bu isim nerden geliyor derseniz,
ANADOLU VAKFINDA, CEMİL ÇİÇEKTEN DİNLEDİKLERİMİZ - 30/01/2021
TBMM Başkanı olduğum zaman, benden önce Meclis Başkanlığı yapmış eski başkanları yemeğe davet ettim.
ALİ İHSAN SEÇKİN ( KOCABAŞ ) - 23/01/2021
Bize kendinizi tanıtır mısınız?
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ HAYVANAT BAHÇESİ - 31/12/2020
Hayvanat bahçesi Ankara’da, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde, Gazi mahallesinde 24.10.1940 tarihinde kurulmuştur.
İKİNCİ EVLİLİK - 26/12/2020
İlk eşten ölüm veya ayrılıktan sonda gündeme gelen sorundur. Yeniden evlilik yapılacak mı? Yapılmayacak mı?
GÜZEL TÜRKÇEMİZ - 20/12/2020
Ülkemizde Öztürk’çe diye bir faaliyet sürdürüldü.
ARKADAŞIM HASAN ÖKSÜZ - 17/12/2020
Değerli arkadaşım Hasan’ı 14.12.2020- pazartesi günü kaybettik. Cenazesi Osmancığa defnedildi.
SUSMAK SANATI - 20/11/2020
Mevlana hazretleri bir şiirinde diyor ki:
CEZA EVİ HATIRASI - 10/11/2020
AHMET ÇEŞMECİ
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Üyelik Girişi