• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mustafa ULUSOY
SON NOKTA
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI' NI SEÇİYOR
08/08/2014

Türkiye ilk defa halkın seçeceği bir ismi Çankaya Köşkü'ne gönderecek. AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP'nin çatı adayı Profesör Doktor Ekmeleddin İhsanoğlu ile HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş 10 Ağustos'taki seçimlerde Köşk'e çıkmak için yarışacak.

Türkiye olarak ilk defa halkın tercihi ile bir cumhurbaşkanı deneyimi yaşayacağız. Cumhurbaşkanını ilk kez halk oylaması ile seçeceğiz

Cumhurbaşkanı seçimi, bir siyasi partiye genel başkan veya herhangi bir parti organına görevli seçmek değildir.  '12. Cumhurbaşkanını ilk kez halk oylaması ilе sеçеcеğiz. Cumhuriyеtin kuruluşundan bu yana parlamento içindеn sеçilеn Cumhurbaşkanları bundan sonra doğrudan halk tarafından sеçilеcеk.

Bu seçim her hangi bir seçim değildir. Daha önce 11 cumhurbaşkanı seçildi. Meclis seçti. İlk kez halkımız seçecek. Bu kez doğrudan halkımız kendi Cumhurbaşkanı'nı seçecek. Bu seçim Türkiye’de demokrasinin güçlendiğini gösteren, bir adım daha öne koştuğunu gösteren bir seçim olacaktır. 

Artık siyasetin yerine matematiğin konuşacağı seçim arenasında ‘kimin niye oy vermediği’ değil, ‘kimin ne kadar oy aldığı’ hesaba girecek... Ülkenin geleceğine ‘kimsenin haberdar olmadığı’ itirazlar değil, tek tek çıkan oylar hükmedecek.

Cumhurbaşkanlığı makamı en yüksek makamdır. 16 devlet kurmuş bir milletin 16 tane yıldız försünü taşımak öyle basıt değildir.Zaten ondan dolayıdır ki Vatana ihanet suçu hariç, verilen kararlardan sorumlu tutulamaz.

Bu nedenle tüm vatandaşlarının sandığa giderek oy kullanması ülke geleceği için çok önemlidir. Ülkenin geleceği sizlerin oyları ile belirlenecek. Hiçbir tesir altında kalmadan özgürce istediğiniz adaya oy verebilirsiniz.Bu yüzden sandığa gidin ve oyunuzu kullanın.

Sonradan  vah !…tüh !…demeyin. Son pişmanlık fayda vermez…

Allah hakkımızda hayırlısını versin…İyi seçimler….2493 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İSTEMEM - 27/01/2021
İstedim mi hiç, senden bir sevgi,
NE DEĞIŞECEK Kİ? - 18/05/2020
Ne Değişecek ki?
GÜN YÜZÜ GÖRMESİN - 23/04/2020
Aldanma sakın yaza, İçim olmuş ayaz.
YALNIZIM YALNIZ - 27/01/2020
Tek başımayım, Yalnızım yine.
GAZETECİ DEMEK ÖNCE CESUR BİR YÜREK, ADİL BİR KALEM DEMEK..! - 11/01/2019
Cesaretlerini ve adaletlerini kalemlerinin ucuna,
SUSMAYI ÖĞRENDİM… - 18/07/2017
Babam akşamları eve yorgun dönerdi.
GAZETECİ DEMEK ÖNCE CESUR BİR YÜREK, ADİL BİR KALEM DEMEK..! - 11/01/2017
Cesaretlerini ve adaletlerini kalemlerinin ucuna,
Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol... - 14/12/2016
“Olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.” (Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri.)
MİRAÇ KANDİLİ - 03/05/2016
Allah’ın emriyle Peygamber Efendimiz (sas)’in rûhen ve bedenen, Burak (1) isimli semavî bir binite binerek Cebrail ile birlikte Mekke’deki Mescid–i Haram’dan Kudüs’teki Mescid–i Aksa’ya (Beytü’l–Makdis) kadar yapmış olduğu gece yolculuğuna –ki buna İ
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Hava Durumu
Üyelik Girişi