• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mustafa ULUSOY
SON NOKTA
YÖNETİCİLERİMİZİ YÖNLENDİRELİM, İHTİYAÇLARIMIZI GÖRELİM.
15/04/2013
Birileri bulundukları çevrenin kalkınmasına veya bilinçlenmesine, bilgilenmesini görev bilir. Fikirleri ile kamuoyunu aydınlatır, topluma fayda sağlarlar. Toplum bunları okur, takip eder           
Ne lazım? Bir kalem, bir klavye, makinede de A4 kağıdı varsa yazda yaz. İyide, bu yazılanlardan toplum bilinçlenmeli ve bilgilenmeli, yanlışlar düzeltilmeli yeni hizmetler için fikirler üretilmelidir.            
Birileri bir zamanlar kalkmış şehir içinde mezbelelik yağ kokuları ıle dolmuş çevreye görüntü kirliliği yaratan şehrin ortasındaki sanayiyi, Göl belin doruğuna taşımıştır. Yedi kilometre Osmancığa ait yol boyu tesisler, atölyelilerle donanmış, günde binlerce vasıtanın uğrak yerine taşımış sanayi.           
Herkesin arka cebinde bir kontrol kalemi, tornavida ile ustalık yaptığı zamanlarda, kaliteyi artıma anlamında birileri de bu memlekete hizmet adına Endüstri Meslek Lisesinin Elektrik Bölümünü açmış sonuçta bugünkü o büyük hizmet ve binası memlekete kazandırılmıştır.            
Biri öğretmenevini açmış ilçeye birileri turizm gibi çok önemli bir dernek kurmuş kaybolmakta olan Osmancık tarihinin geçmişini kurtarmaya çalışmış… Örnekler pek çoktur.           
Fevkalade çalışmalar bunlar.           
Osmancık’ta bugün saydığım veya sayamadığım değişik hizmetlerde bulunmuş dönen çarkın o çelik dişlilerinden tahminen en az 100 kışı çok yaşlanmış yıpranmış belleri bükülmüş küçülmüş gözleri görmez elleri titrer hapını yutamaz asını pişiremez sobasını yakamaz olan insanlarla dolu bunlar bu çevrenin çınarları, o aslanlar bugün birer zavallı camlarındaki tozdan dışarıyı dahi görmekte zorlanıyorlar.          
E hayat şartları da değişti oğulları kızları okudular, mühendis, doktor, asker, öğretmen oldular. Görevleri icabı çalışmaya gittiler. Sağ olsunlar telefonla arar uzaktan hatırlarını sorar oldular. Onlar apartmanlarda kaloriferli sıcak sulu evlerde bizim ihtiyarlarımızı o eski evlerinde yapayalnız kaldılar.          
Sevgili idareciler, sevgili söz sahibi insanlar, yetkililer gelin yıllardır harabe halinde duran eski hükümet konağı binamızın yerine bu insanlarımızın barınabilmelerini, dinlenebilmelerini sağlayacak bir proje geliştirelim. Oraya o yaşlıya bakan, yanından hiç ayrılmayan, bir hasta yardımcısı, bas ucunda doktoru, etrafında temizliğini sağlayan, suyunu ,sıcak çorbasını içiren hizmetlileri,tertemiz sıcak sev katlı eller ile onları ısıtan seven insanları olduğu bir yaşlı bakım evi yapalım.            
Bu vesile ile evlatlarına yük olmaktan yaslı ve çaresiz insanlar rahatsızlık çekmeyecekler, işleri güçleri icabı çalışan çocukları da dede ve ninelerine bakamama sıkıntısı yasamayacaklardır. Eski  Hükümet Konağı yeri şehrin ortasında olduğundan bahçesinden, havuzundan istifade ederler evlatları yakınları es ve dostları hep gelip geçerken hatırlarını sormaya uğrar hayır dualarını alır kurbanlarını keser sevindirir mutlu ederler.          
Oraya camii yapalım diyenleri duyunca bu yazıyı kaleme almak ihtiyacını hissettim. Eski Hükümet Konağı 300 metre çevresinde 5 tane camii vardır. Hiç birisi Cuma günleri hariç yarısına kadar dahi dolmuyor. Buraya camii yapalım diyenlerin bir daha düşünmelerini istedim.                
Kamuoyunun görüşlerine şahsi görüşüm olarak sunmak istedim. Yöneticileri toplumun ihtiyacı olan eksiklerini tamamlamaya yönlendirelim.
Enerjimizi, bu yönde kullanalım.
 
SAYGILARIMLA
Servet SAYIN
Emekli Milli Eğitim Şube ve
Öğretmenevi Müdürü


3351 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İSTEMEM - 27/01/2021
İstedim mi hiç, senden bir sevgi,
NE DEĞIŞECEK Kİ? - 18/05/2020
Ne Değişecek ki?
GÜN YÜZÜ GÖRMESİN - 23/04/2020
Aldanma sakın yaza, İçim olmuş ayaz.
YALNIZIM YALNIZ - 27/01/2020
Tek başımayım, Yalnızım yine.
GAZETECİ DEMEK ÖNCE CESUR BİR YÜREK, ADİL BİR KALEM DEMEK..! - 11/01/2019
Cesaretlerini ve adaletlerini kalemlerinin ucuna,
SUSMAYI ÖĞRENDİM… - 18/07/2017
Babam akşamları eve yorgun dönerdi.
GAZETECİ DEMEK ÖNCE CESUR BİR YÜREK, ADİL BİR KALEM DEMEK..! - 11/01/2017
Cesaretlerini ve adaletlerini kalemlerinin ucuna,
Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol... - 14/12/2016
“Olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.” (Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri.)
MİRAÇ KANDİLİ - 03/05/2016
Allah’ın emriyle Peygamber Efendimiz (sas)’in rûhen ve bedenen, Burak (1) isimli semavî bir binite binerek Cebrail ile birlikte Mekke’deki Mescid–i Haram’dan Kudüs’teki Mescid–i Aksa’ya (Beytü’l–Makdis) kadar yapmış olduğu gece yolculuğuna –ki buna İ
 Devamı
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Hava Durumu
Üyelik Girişi