OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi

Duyurular
Takvim
Saat

Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı

08/06/2024

Çorum'un Osmancık ilçesinde kurulan Osmancık MEM AKUB ekibi, teorik ve uygulamalı saha eğitimlerini yapılan son tatbikat ile tamamladı.

OSMANCIK AKUB tüm eğitimlerini tamamladı

81 ilde var olan ve 84.sünü Osmancık'ta kurulan Osmancık MEM AKUB ekibi, teorik ve uygulamalı saha eğitimlerini 8 Haziran daki tatbikat ile tamamladı.

Tamamı gönüllü öğretmenlerden oluşan Osmancık AKUB ekibi 6 aylık süre sonucunda şu eğitimleri tamamladı.
1- Acil Durum Ekipleri 1gün
2- Yangin Eğitimi 1 gün
3- İlkyardım eğitimi 2 gün
4-Depremde Arama ve Kurtarma 6 gün 3-8 Haziran tarihleri arasında gercekleşen Depremde Arama ve Kurtarma eğitiminde;
Afet ve Acil Durum (AFAD) Çorum İl Müdürlüğünün uzman ekiplerince teorik ve pratik olarak gerçekleşen eğitimde, yaşanabilecek bir depremde hasta, yaralı taşıma teknikleri, enkaz kaldırma, çadır kurulumu, arama ve kurtarma, destekleme çalışmaları ile genel malzeme bilgisi konularında eğitimler tamamlandı.

Osmancık AKUB Ekip lideri Şener Demir bu eğitimle birlikte Osmancık AKUB ekibinin kuruluş süreci tamamlanarak ekip AFAD ile koordineli çalışacak hale geldi.
Osmancık AKUB ekibinin kurulmasında emeği geçen başta Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay'a, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, İl Akub temsilcisi Umut Balaban'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci'ye teşekkür etti.

6 günlük eğitimimizi veren Çorum AFAD'ın kıymetli personellerine ve ekipte gönüllü olarak görev alan tüm öğretmen arkadaşlara teşekkür ederek göreve her zaman hazır olduklarını ifade etti.

 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 5 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 9 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 2 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 4 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 3 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 1 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 6 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 7 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 8 Osmancık AKUB ekibi tüm eğitimlerini tamamladı 6


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Üyelik Girişi