OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi

Duyurular
Takvim
Saat

Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

01/05/2024

Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, konfederasyonların oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi önderliğinde coşku içinde kutlandı.

Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, TÜRK-İŞ, DİSK, KESK ve Birleşik Kamu-İş konfederasyonlarının oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi önderliğinde coşku içinde kutlandı. Saat Kulesi Meydanı'nda gerçekleşen kutlamalarda, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle bir araya gelen işçi sınıfı, uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma gününü demokrasi havasında geçirdi.

Çorum’da TÜRK-İŞ, DİSK, KESK ve Birleşik Kamu-İş konfederasyonlarının bir araya gelerek oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı coşkulu bir şekilde  ve demokrasi havasında kutladı.

Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı’na yoğun bir katılım gerçekleşti. 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından düzenlenen ve çok sayıda siyasi parti ile demokratik kitle örgütünün destek verdiği kutlamalar, mitingin ardından halaylar ve türküler eşliğinde coşku içinde tamamlandı.

Pirbaba Parkında toplanan katılımcılar, Saat Kulesi’ne kadar yürüyüş yaparken, burada ise miting düzenlendi.

Mitingde DİSK İl Temsilcisi Hikmet Aydın, Türk-İş adına Yol-İş Sendikası İl Temsilcisi Adil İhsan Üçtepe, KESK Çorum Şubeleri Platformu adına Eğitim Sen Şube Başkanı Kenan Sırma ve Birleşik Kamu İş adına Eğitim-İş Şube Başkanı Selim Bozkurt tarafından birer konuşma yapılarak talepler dile getirildi.

Konuşmalarının ardından omuz omuza halaylar çekildi.

İl Emniyet Müdürlüğünce yürüyüş güzergâhında ve meydanda güvenlik önlemleri alındı.

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da alana gelerek, katılımcıların bayramını tebrik etti.

1 Mayıs kutlamalarına; Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, CHP İl Başkanı Dinçer Solmaz, bazı siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 1 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 2 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 4 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 5 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 6 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 7 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 3 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 9 Çorum'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 10


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.119632.2483
Euro34.816934.9564
Hava Durumu
Üyelik Girişi