OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi

Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351
Hava Durumu
Takvim
Saat

Osmancık'ta Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu

21/03/2024

Çorum'un Osmancık ilçesinde İlkokul öğrencilerine yönelik Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. iş birliği ile Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu sahnelendi.

Osmancık İmam Hatip lisesi Konferans Salonunda sahnelenen oyunda, Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli ve milli hava araçları "Hürkuş" ve "Gökbey'in" maceraları anlatıldı.

2 ve 3 sınıf 6-8 yaş grubu öğrencilerin katılımı ile havacılık ve uzay alanında farkındalık kazanmaları, yerli ve milli hava araçlarını tanımaları ve mühendislik mesleğine ilgi duymaları amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının Bağlı Ortaklığı ve Savunma Sanayi Bakanlığının iştiraki olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ ) ve müdürlüğümüzce ortak bir çalışma yürütüldü.

Oyunda, yeni nesil temel eğitim uçağı olan Hürkuş ve genel maksat helikopteri olan Gökbey'in karakterleri canlandırıldı. ilçe merkezindeki ilkokullarda öğrenim gören 690 öğrenci tarafından izlendi.
 Osmancık'ta Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu 1 Osmancık'ta Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu 2 Osmancık'ta Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu 3 Osmancık'ta Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın