OSMANCIK GÜNDEM
Osmancık sevdalısıyız ve doğrudan yana tarafız

Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Saat
Takvim
Hava Durumu

Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu' nda Dünya Pi Günü Kutlandı

14/03/2023

Çorum Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu' nda her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel olarak Dünya Pi Günü Kutlandı

3. Ayın 14. Günü (3,14) tüm dünyada “Pi Günü” olarak kutlanmaktadır.

Öğrencilere matematiği sevdirmek, eylenerek öğrenmelerini sağlamak ve matematiğin hayatın içinde nasıl yer aldığını görmeleri sağlamak için düzenlenen etkinliğe öğrenciler, veliler ve misafirler katıldı.

İlçe Milli eğitim müdürü İdris Makineci, şube müdürleri, okul müdürleri ve misafirlerin katıldığı etkinlikte öğrenciler tarafından pi sayının önemi ve hesaplanması hakkında bilgiler verildi.
Öğrenciler arası Pi ile başlayan kelimeleri yazma, en uzun pi sayısını ezbere söyleme, pi sayısını bulma yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verilen programın sonunda öğrenci ve misafirlere Pİliçli Pİrinç Pİlavı ikram edildi.

Okul müdürü Sefa Kayalı etkinliği düzenleyen matematik öğretmenlerine ve misafirlere katılımları için teşekkür etti. Amaçlarının öğrencilerin eğlenceli bir ortamda matematik öğrenmenin zevkine varmalarını ve matematik dersine karşı olan ön yargılarını gidermek olduğunu, her yıl düzenledikleri bu etkinlik ile öğrencilerin kendilerini geliştirdiklerini ifade etti.
Etkinliğe katılan İlçe Milli eğitim müdürü İdris Makineci okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür etti.
Program sonunda öğrenciler ve katılımcılar Pi Hatırası ile fotoğraf çektirdiler.
Pi sayısı (π\piπ), 3.14159... diye başladıktan sonra, durmaksızın devam eden bir sayı ve matematiksel bir sabittir. Öklidyen geometri çerçevesinde pi sayısı, bir çemberin çevresinin çapına oranı olarak tanımlanır; ancak pi sayısının bundan başka tanımları da mevcuttur. π\piπ (veya π) sembolüyle kullanımına ilk olarak İskoç matematikçi William Jones tarafından 1706'da rastlansa da, Antik Yunan filozofları tarafından keşfedildiği bilinmektedir ve hatta Arşimet Katsayısı olarak da bilinmektedir.

 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 12 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 5 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 1 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 2 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 3 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 4 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 69 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 7 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 8 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 9 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 10 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 11 Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda Dünya Pi Günü Kutlandı 13


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın