OSMANCIK GÜNDEM
Osmancık sevdalısıyız ve doğrudan yana tarafız

Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Saat
Takvim
Hava Durumu

Çorum Osmancıklı depremde yaşamlarını yitiren dört kişilik aile defnedildi

12/02/2023

Adıyaman'daki depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile anne ile kız Adıyaman, baba ile kızı ise Çorum'un Osmancık ilçesinde toprağa verildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremde Adıyaman Mimar Sinan Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerindeki evlerindeyken depreme yakalanan Osmancık Yaylabaşı köyü nüfusuna kayıtlı Karaköse ailesi enkaz altında kaldı.


Adıyaman’da Maliyede gelir Memuru olarak görev yapan Osmancık Yaylabaşı köyü nüfusuna kayıtlı  Mehmet Karaköse, Adıyaman nüfusuna kayıtlı eşi Özlem Karaköse, çocukları Eylül Nisa ve Elif Lila, depremde göçük altında kalarak yaşamlarını yitirdiler.  

Osmancık Yaylabaşı Köyünden Necip Karaköse’nin oğlu, Abdurrahman, Muzaffer ve Fatma Karaköse'nin kardeşleri olan maliye memuru Mehmet Karaköse, eşi ve 2 kız çocuğunun depremde yaşamlarını yitirmeleri yakınlarını ve sevenlerini telafisi imkansız acı içinde bıraktılar. 

Adıyamanlı eşi Özlem Karaköse ve kızı Elif Lila Adıyaman’da toprağa verilirken, Mehmet Karaköse ile diğer kızı Eylül Nisa ise Çorum'un Osmancık ilçesi Yaylabaşı köyüne getirilerek baba ile küçük kızının cenazeleri ikindi namaz sonrası kılınan cenaze namazının ardından Yaylabaşı Köyü mezarlığında yapılan dularla gözyaşları arasında toprağa verildiler.

Cenaze törenine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmey Gelgör, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, bazı daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ailesi ve sevenleri katıldı.

 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 5 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 6 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 2 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 8 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 9 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 1 Çorum Osmancıklı depremde yaşamını yitiren dört kişilik aile toprağa verildi 8

 

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın