OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı

14/11/2022

AK Parti Çorum Milletvekili Av.Oğuzhan Kaya Çorum Osmancık- Samsun Vezirköprü arasında yapılan asfaltlanarak bitirilen yolda incelemelerde bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili Av.Oğuzhan Kaya beraberinde Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Yukarı Danişment Köyü Muhtarı Sadık Bayrak, İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Yücel ve Mehmet Turan  ile birlikte Yukarı Danişment köyünde  yapılan halı saha çalışmalarını ardından da Çorum Osmancık- Samsun Vezirköprü arasında yapılan asfaltlanarak bitirilen yolu baştan başa gezerek incelemelerde bulundu.

Milletvekili Kaya, incelemeler sırasında kendilerine eşlik eden gazetecilere, Osmancık'ın Yukarı Danişment köyü ile Vezirköprü'nün Tahtaköprü köyü arasına  Çorum İl Özel İdaresince açılan 9 kilometrelik yeni yol hizmete açıldığını bildirdi.

Yeni yolun iki ilçeye getireceği avantajların yanısıra kısalan yolun hem zamandan hemde ulaşım yönünden Osmancık’ın ekonomisine de büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti. Asfaltlama çalışması da bitirilen yol, Osmancık’ın ticaretine, esnafına, pazarlarına ve iş gücüne katkı sağlayacak. Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine birleştiren yaklaşık 21 kilometrelik yolun; 8 kilometresi Samsun – İstanbul Karayolu, 2 kilometresi Danişment Köyü yolu, yaklaşık 9 kilometrelik kısmını da yeni yaptık. Bu yol; bölgede yaşayan Vezirköprü’ye bağlı köylerdeki 15 bin nüfusun Osmancık’a, Ankara’ya ve İstanbul’a daha kolay ulaşması demek. Bu anlamda Osmancık ilçemizin ticaretine, ekonomisine, iş gücüne de katkı demek. Buradaki hem inşaat sektöründe çalışanlar, hem tekstilde çalışacak olanlar, hem de ticari anlamda Osmancık’a geliş gidiş yapanlar için sunduğumuz bir yol. Gerçekten çok güzel bir yol oldu. Bu yol; Osmancık’ın nüfusunun yaklaşık 50 bin olması için atılan adımlardan bir tanesi. Güzel oldu. Söz verdiğimiz gibi; bir sene de yaptık, ikinci senesinde de asfaltını tamamladık. Daha da güzelleştireceğiz. Hayırlı uğuru olsun.” Şeklinde ifadelere yer verdi. Milletvekili Kaya “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu hizmetlerin bölgemizde gelmesinde bize verdiği destek çok önemli” diyerek “Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yolun açılmasına emeği geçen başta Osmancık Kaymakamı olmak üzere; il genel meclis üyelerine, Köylere Hizmet Götürme Birliğine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine ve İl özel idaresi çalışanlarına teşekkür etti.

 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 1 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 5 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 16 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 18 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 21 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 26 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 13 Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine bağlayan yol hizmete açıldı 12


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın