OSMANCIK GÜNDEM
İnternet Gazetesi

Hızlı, doğru ve tarafsız haber


Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Takvim
Hava Durumu

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi Macaristan'da

Çorum Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesinden 2 öğretmenin de yer aldığı proje ekibi Macaristan'ın Budapeşte şehrinde proje etkinlikleri gerçekleştirdiler.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan AB Erasmus+ Eğitimde Dijital Dönüşüm başlıklı Okul Eğitimi programı çerçevesinde Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesinden 2 öğretmenin de yer aldığı proje ekibi 25 Eylül-1 Ekim 2022 tarihleri arasında Macaristan ülkesinin Budapeşte şehrinde proje etkinlikleri gerçekleştirdiler.
Ömer Derindere Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa YIıldırım ve İngilizce Öğretmeni Cihan Şen’in katılımcı olarak yer aldığı hareketlilik faaliyetine Çorum merkez ve ilçelerindeki 6 farklı okuldan toplam 10 öğretmen katıldı.

Öğretmenler, Budapeşte’deki okulda Dijital Okuryazarlık ve Yetkinlik Gelişimi, Yeni Nesil Web araçları (Web 2.0 Araçları), Dijital Eğitim Becerileri, Uzaktan Eğitim Pedagojisi ve Metodolojisi, Dijital Medya Okuryazarlığı gibi konularda eğitim aldı.


Ayrıca öğretmenler, oryantasyon etkinlikleri kapsamında Slovakya, Budapeşte, Estergon ve Viyana’daki tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ettiler.

 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi  Macaristanda 1
773 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın