OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber


Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.936531.0605
Euro33.581633.7162
Hava Durumu
Takvim
Saat

Kaya; Sizler bize şehidimizin emanetisiniz

AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya şehidimizin Mevlid-i Şerifine katıldı.

MİLLETVEKİLİ KAYA ŞEHİDİMİZİN MEVLİTİNE KATILDI:
“SİZLER BİZE ŞEHİDİMİZİN EMANETİSİNİZ”
AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, geçtiğimiz hafta Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen Pençe-Kilit harekatı kapsamında şehit olan Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam’ın mevlidine katıldı.
Şehit Muhammed Karaçam’ın cenazesine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’la yurt dışında bulunması nedeniyle katılamayan Oğuzhan Kaya, şehit Muhammed Karaçam’ın yakınlarına başsağlığı diledi.
Şehidin ailesinin hal ve hatırlarını soran onlarla sohbet eden Milletvekili Kaya, ‘‘Vatanımızı korumak uğruna toprağa düşen hiçbir şehidimizi asla unutmayacağız. Sizler de bizlere şehidimizin emanetiniz. Bugün olduğu gibi yarında hep yanınızda olacağız” diyerek tüm şehitleri rahmetle andı.
“Şehitlerimizin hatırasını daima taze tutmak, onları her vesileyle hatırlamak ve hatırlatmak bizim için bir vefa borcudur. Şehitlerimizin bize emanet ettiği bu güzel vatanı korumak, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için 15 Temmuz ruhuyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” diyen Oğuzhan Kaya, “İstiklal ve istikbal mücadelemizin en büyük gücü vatan ve bayrak sevgisidir. Peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olan şehitlik makamına eren kahramanlarımıza Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.
“100 ÖNCEKİ MİLLİ MÜCADELEMİZ HALA DEVAM EDİYOR"
Kaya, 100 yıl önce başlayan Milli Mücadelenin hala devam ettiğini, bu güzel coğrafyada ve topraklarda gözü olan uluslararası güçlerin hiç biz zaman eksik olmadığını belirterek, “Bizim zayıf anımızı arıyorlar. O nedenle bizim bir ve beraber olmamız gerekiyor. Bu yüzden iç ve dış mihraklara karşı mücadele eden Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan etrafında bir ve beraber olmamız gerekiyor. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.
Mevlidi Şerif okunmasının ardından Şehit Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam’ın ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu ve ardından dualar edildi. Bir süre şehit ailesiyle sohbet eden ve bir istekleri olup olmadığını soran Oğuzhan Kaya aileye ve yakınlarına tekrardan başsağlığı dileyerek programdan ayrıldı.

 Kaya; Sizler bize şehidimizin emanetisiniz 2 Kaya; Sizler bize şehidimizin emanetisiniz 1
463 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın