OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık'ta İlköğretim Haftası kutlamaları

12/09/2022

Çorum Osmancık’ta 2022-2023 eğitim öğretim yılının açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle başladı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı  İlköğretim Haftası kutlamaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı.

Törene Osmancık İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez, Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Nuri Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Dilbaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tören Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Osmancık Kaymakamı  Akpay 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilçemize, ülkemize, Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.  

Tören daha sonra  İlköğretim haftası hazırlıkları ile görevlendirilen Akşemseddin İlkokulu'nda devam etti.

Akşemseddin İlkokulu'nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, hafta ile ilgili şiirlerin okunması, okul öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, canlı müzik dinletisi yer aldı.

Programda ayrıca 4’üncü sınıf öğrencileri anasınıfı ve 1’inci sınıf öğrencilerine hoş geldin balonu ve çiçek verdiler.Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, 2022 2023 Eğitim-Öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını ve her alanda başarılı bir yıl olmasını diledi.
Şöyle devam etti:
“Yeni öğretim yılına başlarken, Eğitim-Öğretimle ilgili bir kısım sayısal verileri arz ediyorum; Yeni öğretim yılına 551 öğretmen, Temel Eğitimde 5125, Ortaöğretimde 2088, Özel eğitimde 41 olmak üzere toplamda 7254 öğrenci ile başlıyoruz. Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrenci Taşıma İhalelerini tamamladık.


İhalelerimiz bakanlığımızın on mali kontrolünden geçti, sözleşmeleri imzaladık. Temel Eğitimde; Köy ve Köyaltı diye tabir ettiğimiz 55 yerleşim yerinden 31 araç ile 8 Taşıma merkezi okula 457 öğrenci, Ortaöğretimde 20 yerleşim yerinden 15 araç ile 6 Taşıma merkezi okula 222 Öğrenci, Özel Eğitimde de 20 yerleşim yerinden 5 araç ile 7 Taşıma merkezi okula 50 öğrenci olmak üzere toplamda 729 öğrenci Taşıma yoluyla eğitime erişmektedir. Taşımalı öğrencilerimizin öğle yemeklerini 4734 sayılı Kamu İhale kanunun 3/e istisnalar maddesi kapsamında Öğretmenevimizden temin ediyoruz.
Yine İlçemizde beşi Ortaöğretim biri de temel eğitim olmak üzere toplam 6 pansiyonumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin iaşe ve barınmasına yönelik gerekli tedbirler alınmış, Tüm Pansiyonlarımıza Nöbetçi Belletici Öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır.


Okul ve Kurumlarımızda Doğalgaz dönüşüm çalışmaları tamamlanmıştır. Bu yaz son üç kurum; Halk Eğitimi Merkezi, Osmangazi İlkokulu ve fen Lisesinin dönüşümü yapılmış, ilçe merkezinde katı yakıt ile ısınan okul/kurum kalmamıştır.
Gerek sosyal ve kültürel faaliyetler, okul/kurum gezileri ve gerek okul bahçelerimizin temizliği, bakımı ve küçük çaplı
onarımlarında Belediyemizin de desteklerini alıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Gelgör' e ve Belediye çalışanlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Zatialinizin ve Çorum Milletvekilimiz Sayın Oğuzhan Kaya’nın teşvik ve destekleri ile İlçemize yeni eğitim kurumları kazandırmaya devam ediyoruz. Geçen sene açılan Bilim Sanat Merkezi ve E-SINAV merkezinden sonra bu sene de Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) onayımız geldi. Kuruluş çalışmalarımız devam etmektedir. Ekim ayı itibarı ile tanılama çalışmalarına başlayabileceğimizi umuyoruz. Yine Borsa İstanbul mesleki ve Anadolu Lisesine Anadolu teknik programı uygulayan Tarım bölümü açılmış, sınavla 23 öğrenci alınmıştır. Yine Bakanlığımızın kapalı köy okullarının açılması ve köy yaşam merkezleri oluşturulması projesi kapsamında kapalı olan Kumbaba köyü okulumuzu ve Kumbaba Koy yaşam merkezini açtık. İlköğretim Haftası Kutlu Olsun. İyi Dersler Sevgili öğrenciler İyi Dersler Öğretmenim.”

 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 6 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 7 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 5 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 9 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 8 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 4 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 3 Osmancık'ta  İlköğretim Haftası kutlamaları 2

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın