OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık Milli Eğitim Müdürü Makineci, İlköğretim Haftasını kutladı

12/09/2022

Çorum Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Öğretmen ve öğrencilerin İlköğretim Haftası’nı kutladı.

Osmancık İlçesinde 551 öğretmen ile 7 bin 254 öğrenci 12 Eylül 2022 Pazartesi günü derslere başladı.

2022-2023 eğitim öğretim yılına 551 öğretmen, Temel Eğitimde 5 bin 125, Ortaöğretimde 2 bin 088, Özel eğitimde 41 olmak üzere toplamda 7 bin 254 öğrenci ile eğitim öğretime başlandığını belirten Makineci, tüm öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.


Makineci, konuya ilişkin şu açıklamalara yer verdi.

“Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrenci Taşıma İhalelerini tamamladık. İhalelerimiz bakanlığımızın ön mali kontrolünden geçti, sözleşmeleri imzaladık. Temel Eğitimde; Köy ve Köyaltı diye tabir ettiğimiz 55 yerleşim yerinden 31 araç ile 8 Taşıma merkezi okula 457 öğrenci, ortaöğretimde 20 yerleşim yerinden 15 araç ile 6 Taşıma merkezi okula 222 Öğrenci, Özel Eğitimde de 20 yerleşim yerinden 5 araç ile 7 Taşıma merkezi okula 50 öğrenci olmak üzere toplamda 729 öğrenci Taşıma yoluyla eğitime erişmektedir. Taşımalı öğrencilerimizin öğle yemeklerini 4734 sayılı Kamu İhale kanunun 3/e istisnalar maddesi kapsamında Öğretmenevimizden temin ediyoruz. Taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerimizin tamamına sıcak öğle yemeği yedireceğiz. Yine İlçemizde beşi Ortaöğretim biri de temel eğitim olmak üzere toplam 6 pansiyonumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin iaşe ve barınmasına yönelik gerekli tedbirler alınmış, Tüm Pansiyonlarımıza Nöbetçi Belletici Öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır.

Sevgili öğrenciler! Ders kitaplarınız ve yardımcı kaynaklarınız masalarınızın üzerinde hazır. Sizleri bekliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin her alanında yeni eğitim öğretim yılına hazırız. Bu vesile İlköğretim haftanızı kutluyor, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilçemize, ülkemize ve tüm eğitim camiamıza hayırlara vesile olmasını ve her alanda başarılı bir yıl olmasını diliyorum. İyi dersler öğretmenim. İyi dersler sevgili öğrenciler.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın