OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı

08/08/2022

Çorum Osmancık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyareti ile ilgili Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın da katılımı ile AK Parti ve MHP’liler istişare toplantısında buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü  Çorum’a gelerek   KADEŞ Barış Meydanında toplu açılış törenine katılarak vatandaşlarla bir araya gelecek. Program öncesi AK Parti Çorum Milletvekili Adalet komisyonu üyesi Av. Oğuzhan Kaya, Osmancıklıları Cumhurbaşkanının katılacağı programa davet etti.

Osmancık Saray Düğün Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  13 Ağustos 2022 Cumartesi  günü Çorum ziyareti ile ilgili yapılan istişare toplantısına Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Elvan Börekçi ve Ali Evlüce, Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan, MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ,AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatının üyeleri, İl genel Meclisi üyeleri, sivil toplum örgütü oda başkanları, mahalle ve köy muhtarları ile çok sayıda davetli vatandaşlar katıldı.

2023 yılında yapılacak olan seçimler dolayısıyla il ziyaretleri yapan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, programında Çorum da bulunuyor.

 

Çorum AK Parti İl Başkan Yardımcısı Elvan Börekçi açılış konuşması yaptı. Ardından Osmancık  AK parti İlçe Başkanı Şerif Okudan ’da toplantıya katılanlara hitaben kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Devamında MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ’da mikrofona gelerek Cumhur ittifakına övgüler yağdırdı.

İstişare toplantısında kürsüye gelen  Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakına çok önem verdiğine dikkat çekerek; Biz 2023’ü zaferle çıkmak zorundayız. Çünkü 2023, 100’üncü yılın meşalesidir. 2023 yoksa 2024 de yoktur. Genel Başkanımız Cumhur İttifakına çok önem veriyor. Cumhurbaşkanımızı tekrardan Cumhurbaşkanı seçmekten başka hedefi ve görüşü yoktur. Genel Başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız, dinleyiniz, tanıtınız diyerek mesajlar verdi. Bizim tek sevdamız bayrak ve toprağımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebetidir. Biz hep birlikte 2023’ü zaferle çıkmak zorundayız. ”şeklinde ifadelere yer verdi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile 13 Ağustos’ta KADEŞ Barış Meydanı’nda yapılacak olan toplantıya Osmancık’tan araçların kaldırılacağını ifade ederek herkesi programa katılmaya davet etti. KADEŞ Barış Meydanı’nda Osmancık’ın farkını gösterelim diyerek herkesin bu toplantıya en az 20 kişi getirmesini istedi. Cumhurbaşkanımız Kocaeli’nde yerli arabanın direksiyonuna oturdu, inşallah seri üretime geçiyoruz. Bir taraftan Abdülhamidhan Gemisini denize saldık, ciddi petrol rezervleri var onları çıkartacağız. Bir taraftan Karadeniz de inşallah 2023’ün başlarında kullanabileceğimiz doğalgazı borularla hizmetinize sunacağız. Yerli, milli silahlarımızı üretiyoruz. İHA’larla, SİHA’larla dünya harp tarihini değiştiriyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ona destek olan Devlet Bahçeli’nin katkıları ile dünyaya siyaset öğretiyoruz. Bir ay önce Amerika Devlet Başkanı ile NATO’da İngiliz Başbakanına ayar verirken, bir taraftan da İran’a ve Rusya’ya ayrı ayrı toplantılar yapıyoruz. Dünyanın beklediği gıda krizini Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız çözüyor.

Bugün bu toplantıyı yaparken sizlerin bize vereceği desteğe güvenerek yola çıktık. Cumhurbaşkanımız cumartesi günü Çorum’a gelecek. KADEŞ Barış Meydanında toplu açılış törenleri yapacak. Bizim de Osmancık olarak oraya güçlü gitmemiz lazım. Sağlığı sıhhati elverecek herkese o gün ulaşmamız lazım. Buradan gidebilecek herkesle Osmancık’ın farkını orada ortaya koymamız lazım. Fikren ve ruhen buna hazır mısınız? Bu ilçeye hizmet edildiğine inanıyorum, bende bu hizmetlere karşılık bir teşekkür olarak bu hizmetlerin daha çok olması için bu işe varım diyebiliyor musunuz hep beraber. ” diyerek Osmancıklıları Cumhurbaşkanının katılacağı programa davet etti.

Yani öyle lafla laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz. Sadece Türkiye genelinde yaptığımız yerli, milli işler inşallah 2023’te de devam edecek, “şeklinde ifadelerde bulundu.

Rusya-Ukrayna Savaşını da hatırlatarak  “Ukrayna’da bir tane komedyeni doldura doldura seçimi kazandırdılar. Sonra da gidip Rusya’nın başına bela ettiler, ülkenin geldiği durum belli. Onun için cesaret, feraset, öngörü, liderlik farklı bir şey. Cumhurbaşkanımızın kalitesinde kalibresinde dünyada başka bir lider yoktur. Hepiniz yaşayarak görüyorsunuz bunu. Cumhurbaşkanı gibi liderler 100 yılda bir gelir. Zor yetişir. 20 yıllık bir tecrübe ile her şey ortada.”dedi.

Cumhurbaşkanının Çorum programına katılım için 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Osmancık Ziraat Bankası kavşağından çok sayıda araç kaldırılacak.

 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 4 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 5
 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 6 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 1 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 2 Osmancık’ta Cumhur ittifakı istişare toplantısı 3
 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın