OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı

22/07/2022

Çorum'un Osmancık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları açılış töreni 22.07.2022 Cuma günü saat 15.00'de Osmancık Ada spor tesisleri Spor Kompleksinde yapıldı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla ücretsiz eğitimlerin verileceği Osmancık ilçesinde “Spor Okulları” düzenlenen tören ile açıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşması yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz "Bu yıl 10 branşta 790 kursiyerin müracatta bulunduğu, yoğun ilgi ve alakanın olduğu bu yaz okulunda Kaymakamlığımızın himayelerinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde ilçemizde ve Gençlik Merkezimizde de birçok  dalda uzman eğitmenler eşliğinde çocuklarımıza sporun ve sanatın temel unsurlarının öğretilmesi amacıyla eğitimlerini yapabilmeleri imkanı sağlanacaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı bir nesil oluşturmak amacıyla, her yıl uygulanan il spor merkezleri yaz spor okullarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Biz istiyoruz ki okullarında tatil olduğu bu dönemde ne kadar çocuğumuz gencimiz varsa, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin hepsi gelsinler spor merkezlerinde sportif aktivitelere katılsınlar, hem kendi zihinsel gelişimlerini tamamlasınlar hem de orada güzel arkadaşlıklar oluştursunlar ve yeni eğitim öğretim dönemine sağlık ve huzur dolu bir şekilde başlasınlar. Spor okullarımızın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kurslarımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı da teşekkür ediyorum."  Şeklinde ifadelere yer verdi.

Yaz Spor Okulları’nın açılış törenine Osmancık ilçe Kaymakamı Ayhan Akpay, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdullah küçükgöz, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, spor antrenörleri, sporcular ve aileleri katıldı.


Osmancık kaymakamı Ayhan Akpay yaptığı konuşmada Çocuk ve genç Sporcularımızın yaşadıkları heyecanı ve gözlerindeki sevinci görmek beni son derece mutlu ediyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlara yapılan yatırım geleceğimize yapılmış demektir. Çocuklarımızın sağlıklı, ahlaklı, nitelikli yetişebilmesi için neler yapılması gerekiyorsa kaymakamlığımız olarak bizim buna hazır olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum.  Yaz Spor Okulu’nun Hayırlara Vesile Olmasını Dilerim “ şeklinde ifadelere yer verdi.

Osmancık İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, programın düzenlenmesin de emeği geçen öğretmenlerimize ve uzman eğitmenlerimize teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Yaz Spor Okullarında yer alan çeşitli branşlardaki spor grupları, kendi branşlarına ait gösteriler sundular. Günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.

Osmancık İlçe spor müdürlüğünde yapılan Yaz spor okulları açılış programında sporcular salona sığmadı 10 branşta 790 kayıt yapılarak katılım rekorları kırıldı Spor gösterileri muhteşemdi. 

SPOR OKULLARININ AÇILMASINDAKİ AMAÇLAR

1-ÇOCUK VE GENÇLERE SPORU SEVDİREREK ONLARI SPORA YÖNLENDİRMEK,

2-KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN VE SUÇA YÖNLENDİREN ETKENLERDEN UZAKLAŞTIRMAK

3-SPOR ARACILIĞI İLE ÇOCUK AİLE İLİŞKİSİNİ GELİŞTİRİLMEK VE GÜÇLENDİRİLMEK

4-SPORUN DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYILMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA ÇOCUK VE GENÇLERE YÖNELİK “SPOR OKULLARI” UYGULAMASI BUGUN İTİBARİYLE BAŞLAMIŞTIR.

 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 1 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 9 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 2 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 7 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 4 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 6 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 11 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 8 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 5 Spor'un kalbi Osmancık'ta “Spor Okulları” açılışı yapıldı 10


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın