OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık YKS birincisi altın ile ödüllendirildi

20/07/2022

Çorum'un Osmancık ilçesinde Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, Okul Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından altın ile ödüllendirilmiştir

YKS İLÇE BİRİNCİSİ ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

18 Temmuz Pazartesi sabahı açıklanan YKS sonuçlarına göre Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, sayısal puan alanında 3 milyon 200 bin aday arasından yüzde 0,27 dilime girerek Türkiye genelinde 6337. ilçede ise birinci olmuştur.

Bu sonuçla hedeflediği Tıp Fakültesine girmeye hak kazanan Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, Okul Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından altın ile ödüllendirilmiştir.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, Okulumuzdan, 43 öğrencinin katıldığı YKS’de; tercih etmeleri halinde 3 öğrenci Tıp Fakültesine 5 öğrenci de Diş Hekimliği Fakültesine girmeye hak kazanmıştır, dedi. Ayrıca sınavda üstün başarı gösteren öğrencilerin ortaokul sonunda oluşan yüzdelik dilimlerinin okulumuzu tercih ederken 2 ila 10 arasında olduğunu ve YKS’de bu öğrencilerin yüzdelik dilim olarak 0,27 ile 1 küsürlere girmeyi başardıklarını belirtti. Bu başarının oluşmasında öğrencileri, öğretmenleri ile öğrenci velilerini tebrik eden Yıldırım, üniversite eğitimleri ve meslek yaşantılarında öğrencilere başarılar diledi.

 Osmancık YKS birincisi altın ile ödüllendirildi 1 Osmancık YKS birincisi altın ile ödüllendirildi 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın