OSMANCIK GÜNDEM
Doğrudan Yana Tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor

19/07/2022

Çorum'un Osmancık Belediyesi, sinek ve uçan haşereyle mücadele çalışmaları kapsamında, ilçe genelindeki 2 bine yakın çöp konteynerlerinin ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Osmancık Belediyesi Zabıta Müdürlüğne bağlı Temizlik İşleri birimi, ilçe genelindeki çöp konteynerlerinin ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Osmancıklıların sağlığı için 18 mahallede sabah 05.00 saatlerinde başlatılan çalışmalar, gece 00.00’da son buluyor.

kurban bayramı nedeniyle konteynerlere atılan kurban artıkları çok koku yapmaya başladı bunu önlemek ve özellikle yaz aylarında artan sinek ile insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen ve uçan haşereye yönelik yapılan çalışmalarda, 2 araç ve başlarında uzman ilaççı Habip Kaya olmak üzere 5 personel görev yapıyor.

İlaçlama sırasında, insan sağlığına zarar vermeyen maddeler kullanan ekipler, günlük konteyner ilaçlama hizmetinin yanı sıra vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirmeye alıyor.

Osmancık Belediyesi temizlik ekipleri, ilçe genelindeki 2 bine yakın çöp konteyneri ve çöp kutularından bir yandan rutin çöp toplama işlemlerini gerçekleştirirken aynı zamanda da ilaçlama yaparak çok önemli çalışmaya imza atıyor.

Bilim insanlarının koronavirüsüne karşı özellikle mekanlardan çöp kutuları ve çöp koyterner hijyeni ve çöplerin toplanması noktasında uyarılarda bulunurken Osmancık Belediyesi, ekipleri önce sayısını artırdıkları rutin çöp toplama işlemlerine tüm çöp kutusu ve çöp konteynerlerin dezenfeksiyonu da ekledi.

Önce çöpleri toplayan ekipler ardından ilaçlama yaparak salgının yayılmasında önemli bir nokta kabul edilen konteynerleri hijyenik hale getiriyor. Her gün mahallerde yüzlerce sokak, cadde, meydan, park, ortak kullanım alanları ve pazarları ilaçlayan ekipler, diğer yandan market ve pazarlarda denetim ile kontrollerini sürdürüyor.

Yoğun mesai harcayan Osmancık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak çöp konteynerlerini dezenfekte etti. Mahalle mahalle gezerek çöpleri toplayan ekipler, daha sonra konteynerleri ilaçlayarak olası bir virüs durumunun önüne geçti. Yaya kaldırımlarında bulunan çöp sepetlerinde de aynı işlemi uygulayan belediye ekipleri, bu çalışmalarını periyodik olarak sürdüreceklerini belirtti.

Osmacık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör Osmancıklıların rahat ve huzurlu bir yaz geçirmesi için konteynerlerde yürütülen ilaçlama çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Osmancık İlçesinde 2 bine yakın konteynerin dezenfekte edileceğinin altını çizen Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, “Belediyemiz bünyesinde 2 adet konteyner  dezenfekte aracı ile 5 kişilik pompalı temizlik yapan ekibimiz bulunuyor. Bu ekibimiz, her gün  farklı noktalarda titizlikle ilaçlama yapıyor. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerde de yolları yıkayan dezenfekte araçlarımız var. Belediyemiz virüse karşı her türlü tedbiri aldı. Şehrimizin sağlıklı kalması için bu çalışmaları yoğun bir şekilde sürdüreceğiz” şeklinde ifadelere yer verdi.

 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 1 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 2 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 3 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 4 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 6 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 7 Osmancık'ta binlerce çöp konteynerleri ilaçlanıyor 8


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın