OSMANCIK GÜNDEM
İnternet Gazetesi doğrudan yana tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık'ta Nesneye Dayalı Programlama ve Java yazılım kursu başladı.

12/05/2022

Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu, “Geleceğe Bir Adım At” başlıklı Nesneye Dayalı Programlama Java Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu" başlatıldı.

Meslek Yüksekokulu bilgisayar laboratuvarlarında, Öğretim Görevlisi Ayşegül Usta ve Öğretim Görevlisi Yusuf Alaca sorumluluğunda gerçekleştirilen kursun ilk dersine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Recep Çakar da katılarak kursiyerlere başarılar diledi.

Bu işbirliği çerçevesinde ileride düzenlenebilecek farklı eğitimler konusunda bilgi alışverişi yapıldı. Toplamda 80 saat sürecek olan kursta temel algoritma bilgisi, Java programlama dili yanında Nesneye Dayalı Programlama yaklaşımı da anlatılacak.

 Meslek Yüksekokulu bilgisayar laboratuvarlarında, Öğretim Görevlisi Ayşegül Usta ve Öğretim Görevlisi Yusuf Alaca sorumluluğunda gerçekleştirilen kursun ilk dersine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Recep Çakar da katılarak kursiyerlere başarılar diledi.  Bu işbirliği çerçevesinde ileride düzenlenebilecek farklı eğitimler konusunda bilgi alışverişi yapıldı. Toplamda 80 saat sürecek olan kursta temel algoritma bilgisi, Java programlama dili yanında Nesneye Dayalı Programlama yaklaşımı da anlatılacak. 1 Meslek Yüksekokulu bilgisayar laboratuvarlarında, Öğretim Görevlisi Ayşegül Usta ve Öğretim Görevlisi Yusuf Alaca sorumluluğunda gerçekleştirilen kursun ilk dersine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Recep Çakar da katılarak kursiyerlere başarılar diledi.  Bu işbirliği çerçevesinde ileride düzenlenebilecek farklı eğitimler konusunda bilgi alışverişi yapıldı. Toplamda 80 saat sürecek olan kursta temel algoritma bilgisi, Java programlama dili yanında Nesneye Dayalı Programlama yaklaşımı da anlatılacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın