OSMANCIK GÜNDEM
İnternet Gazetesi doğrudan yana tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

11/05/2022

Çorum'un Osmancık ilçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Osmangazi ilkokulunun Kızılay ile birlikte düzenlediği Kan bağışı kampanyası Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Velilerin ve Osmancık halkının yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya rekor düzeyde katılım gerçekleşti.

Bugüne kadar bir gün de Osmancıkta toplanan en yüksek rakam olan 127 ünite kan bağışı yapıldı.

Kampanya kapsamında okul öğrencilerinin yaptıkları resimlerden oluşan “Sende gönüllü ol” temalı resim sergisi açıldı.

Öğrencilere Kızılay kan aracı tanıtıldı ve kan bağışı hakkında bilgi verildi, öğrenciler Kızılay gönüllüsü olarak görev yaptı. Ayrıca Kızılay’ın diğer çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Osmangazi ilkokulu müdürü Kıyasettin Karaköse kampanyaya destek veren tüm velilere ve Osmancık halkına teşekkür ederek “Bugün bir çok velimiz ilk defa kan bağışı yaptı, bundan sonra da bu rakamın daha da artması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması için herkezi düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.” dedi.
Osmancık Belediye Başkan vekili Hüseyin Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci ve Kızılay Osmancık Şubesi Başkanı Osman Sivritepe kampanyaya katılarak desteklerini ilettiler.

 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 1 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 2 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 4 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 5 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 6 Osmancık'ta Okul Bahçesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi 7


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın