OSMANCIK GÜNDEM
İnternet Gazetesi doğrudan yana tarafız...

Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nde tarihi öğrenciler buluşması

06/05/2022

Çorum Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi 12.Sınıf Öğrencileri okuldan daha önce mezun olmuş öğrencilerile buluştu.

Ömer Derindere Fen Lisesi 12.Sınıf Öğrencileri ve öğretmenleri, aynı okuldan daha önce mezun olup halen ülkemizin farklı şehirlerinde yükseköğrenimine devam eden mezun öğrencileri ile buluştular.

Buluşmada okulun öğrenci ve öğretmenleri mezun öğrencilerle; YKS Sınavı öncesinde yapılabilecek son hazırlıklar, sınavda başarılı olma stratejileri, meslek seçimi, mezun öğrencilerin devam ettikleri yükseköğretim bölümleri ve üniversiteler üzerine sohbet ettiler.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi gibi çeşitli bölümlerde yükseköğrenimine devam eden mezun öğrenciler; 12. Sınıf öğrencilerine kendilerinin de üniversiteye giriş yolunda aynı aşamalardan geçtiklerini belirterek sınava sayılı günler kala, 12.Sınıf öğrencilerinden çalışmalarını yoğunlaştırmalarını, özgüven ve motivasyonlarını canlı tutmalarını ve meslek tercihi yaparken ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurmalarını istediler.

Buluşma ile ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mustafa YILDIRIM ; öğrenci ve öğretmenlerin mezun öğrenciler ile buluşma etkinliğini her yıl düzenli olarak tekrar ettiklerini, önümüzdeki yıl da aynı şekilde devam edeceğini, buluşmaların sınava girecek öğrencilerin motivasyon düzeylerini artırdığını, mezun öğrenciler için de okulumuza aidiyet duygusunu perçinleyici bir faaliyet olduğunu belirtti.

 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nde tarihi öğrenciler buluşması 1 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nde tarihi öğrenciler buluşması 2 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nde tarihi öğrenciler buluşması 3 Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi'nde tarihi öğrenciler buluşması 4


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın