OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

 
Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

14/01/2022

Çorum'un Osmancık ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Çorum ve çavresinde havaların iyice soğumasıyla birlikte Osmancık’ın yüksek kesimlerine yağan kar nedeniyle dondurucu soğuklardan yabani hayvanlar da yiyecek bulma yönünden olumsuz etkileniyor. Osmancık Orman İşletme Şefliği yaban hayatına destek olacak şekilde çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Osmancık Orman İşletme Şefliği tarafından, sert kış şartlarında, kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle doğada yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için ormanlık alanlara ve kırsal kesime  toplamda ilk etapta 500 kğ. yem, arpa, buğday bırakıldı.

Genel olarak Osmancık çevresi Koyunbaba Mahallesi kırsal ormanlık alanı  Emine Deresi Mevkii, Bayırdivan köyleri olarak adlandırılan Grup köylerinden Yaylabaşı Köyü, Yeni ve Yukarı Danişmend Köyü, Akören Köyü, Yaylabaşı Köyü ve Öbektaş köylerindeki karla kaplı yüksek kesimlere yabani hayvanlar için yem konuldu.

Orman İşletme Şefliği yetkilileri tarafından kış mevsimi sebebi ile doğada yiyecek bulamayan canlıların yaşamını sürdürmesi amacı ile yem bırakıldı.

Osmancık Orman İşletme Şefliği kış aylarında yem bulmakta zorlanan kuşlar için bu çalışmanın zorlu kış hava şartlarında düzenli olarak devam edeceği bildirildi.
 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 1 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 2 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 3 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 4 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 5 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 6 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 7 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 8 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 10 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 9 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 11 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 12 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 13 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 14 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 15 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 16 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 17 Osmancık'ta yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı 18


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın