OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

 
Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Sivil trafik ekipleri sahaya indi

10/01/2022

Çorum Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri kentte denetimlerini sıklaştırdı.

Şehrin pek çok noktasında görev alan sivil ekipler, kurallara uymayan sürücüleri denetim noktasına çekti.

Denetimde ağırlıklı olarak Şehir içi otobüs ve İlçe minibüsleri ile Ticari taksilere sivil müşteri olarak binen sivil ekipler sürücülerin kurallara uyup uymadığını denetledi. Bazı sürücülere ceza kesildi.Öte yandan Çevreyi rahatsız eden abartı egzozlu araçlar ve kask takmayan motosiklet sürücüleri de dâhil olmak üzere ışık ihlali yapan pek çok sürücü nokta görevlileri tarafından durdurulup gerekli işlemler yapıldı. Sivil ekipler, 9 kask takmayan motosiklet sürücüsüne, emniyet kemeri takmayan 7 sürücüye, kırmızı ışık ihlali yapan 4 sürücüye, Trafik kural ihlali yapan 2 şehir içi halk otobüsüne ve 2 İlçe minibüs sürücüsüne toplam 5.628 TL trafik idari para cezası uygulandı.

DEMİR”AMACIMIZ VATANDAŞLARACEZA YAZMAK DEĞİL”

Trafik Denetleme Şube müdürü Bünyamin Demir yaptığı açıklamada “Trafikte Saygı ve Hoşgörünün başkenti olma yolunda ilerleyen ilimizi daha ileri noktaya taşımakta kararlıyız ayrıca amacımız vatandaşa ceza yazmak değil bilgilendirmek trafik kurallarına tümüyle uyan bir il olma yolunda ilerlemektir” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın