OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 
Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Vali Çiftçi 24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

23/11/2021

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Hepimizin hayatında kalıcı izler bırakan, toplumun rehberi, geleceğin mimarı olan saygıdeğer öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü tebrik ediyorum.

Ülkemizi daha yaşanılır hale getirmek ve milletimizi medeniyet yarışında en öne geçirmek için görevlerini fedakârca yapan öğretmenlerimizi en kalbi duygularla selamlıyorum.
Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.

İstikbalimize bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, üretken, açık fikirli, dinamik, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.
Tarihin her döneminde öğretmenlerine en üstün değeri veren bir medeniyetin mensupları olarak bizler de bu kıymetli mesleğin saygınlığının korunması için gayret göstermeliyiz.
Bu düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi minnetle anıyor, emekliye ayrılmış olsalar bile hayat öğretmenliğine devam eden büyüklerimizehayırlı-uzun ömürler niyaz ediyorum. Ülkemizin her köşesinde büyük bir fedakârlık ve sorumluluk anlayışıyla görev ifa eden değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.


Mustafa ÇİFTÇİ
Vali


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın