OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 
Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Arkadaşlarının ölümüne neden olmuştu ifadesi ortaya çıktı

17/11/2021

Çorum'da, ruhsatsız tabancayla rastgele ateş edip, arkadaşlarının ölümüne neden olmaktan tutuklanan şahıs düğüne alkollü olarak katıldığı, halayda 2 şarjör mermi boşalttığı ortaya çıktı.

Çorum'da, ruhsatsız tabancayla rastgele ateş edip, arkadaşları Emin Alparslan (44) ile Murat Şahin'in (38) ölümüne neden olmaktan tutuklanan Murat Yılmaz’ın (46), düğüne alkollü olarak katıldığı, halayda 2 şarjör mermi boşalttığı ortaya çıktı.

Olay, 14 Kasım'da, Bayat ilçesine bağlı Tepekutuğun köyünde meydana geldi. Köy meydanında yapılan düğünde halay çekilirken, tabancayla rastgele ateş açıldı. Tabancadan çıkan mermiler, davetlilerden Emin Alparslan ve Murat Şahin'in başına isabet etti. Alparslan ve Şahin, kanlar içinde yere yığıldı. İhbar üzerine düğün alanına sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin ilk müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 2 çocuk babası Şahin ile 3 çocuk babası Alparslan'ın cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

500’DEN FAZLA MERMİ BULUNDU

Olay sonrası düğün alanında inceleme yapan ekipler, 500’ün üzerinde boş kovan tespit etti. Ekipler, düğün sahipleri dahil onlarca kişinin de ifadesine başvurdu. Görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkan jandarma, Murat Yılmaz'ın, ruhsatsız tabancayla defalarca havaya ateş açtığını tespit etti. Yılmaz ile ölen kişilerin arkadaş olduğu, ortaya çıktı.

Jandarma karakoluna dün sabah giderek, teslim olan Murat Yılmaz, ifadesi sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.


Murat Yılmaz’ın, jandarmaya verdiği ifadesi de ortaya çıkarken, Sarhoş olarak düğüne katıldığını düğünde 2 şarjör mermi boşalttığını ve mermisinin bitince arkadaşlarımdan mermi istediğini daha sonra olayı hatırlamadığını ve çok üzgün olduğunu söylediği öne sürüldü.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın