OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 
Duyurular
Takvim
Saat
Hava Durumu

Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı

12/11/2021

Çorum'un Osmancık ilçesinde Trafik güvenliğine dair "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı hazırlanan kampanya kapsamında emniyet kemer uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması amacıyla "Bir Hareketine Bakar Hayat" ana temasıyla hazırlanan kampanya kapsamındsa Osmancık’ta  emniyet kemer uygulaması yapıldı.

Trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığını en üst noktaya taşıyacak birçok kampanya ve etkinlik Bakanlık tarafından hayata geçirildi.Bu kapsamda trafik güvenliğine dair "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı yeni bir kampanya hazırlandı.

Bahse konu kampanyanın en etkin şekilde geniş kitlelerle buluşturulabilmesi amacıyla; Samsun-İstanbul D-100 karayolu 2 nolu uygulama noktasında emniyet kemeri uygulaması yapıldı.Uygulamaya İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü Haluk Karslıoğlu,  Jandarma Komutanı V. Yakup Kara, polis ve jandarma ekipleri katıldı.

Uygulamada Kaymakam Ayhan Akpay, vatandaşlarımıza emniyet kemerinin önemi konusunda gerekli uyarıları yaptılar. Emniyet kemeri kullanımı konusunda alışkanlık kazandırmak istiyoruz. Sürücülere trafik kurallarında emniyet kemeri takılması ve yayalara öncelik tanıma konularında hatırlatmalarda bulunuldu.
 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı 5 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı 1 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı 3 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı 6 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı 7 Osmancık’ta emniyet kemeri uygulaması yapıldı

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın