• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat
Mehmet GÖKEL
GERÇEK GÜNDEM
TUZ KOKMUŞ
27/12/2013

 

Elinizdeki balığın kokmaması için, balığı tuzlarsınız balık bozulmaz. Tuz sayesinde balığı uzun süre muhafaza edersiniz. Fakat tuz kokmuş ise yapacak bir şey yok hiçbir maddenin bozulmasına engel olamazsınız.

Türkiye on gündür bakanların, çocuklarının ve üst düzey bürokratların yolsuzluklarını konuşuyor. Her kanalda rüşvet ile ilgili telefon ve fotoğraf kayıtlarını veriyor. Bu haberlerden başbakanın ve cumhurbaşkanının ilk önce yoktu.

Beklerdim ki haberleri olunca modern hukuk sistemlerinde soruşturmanın güvenliği için adı geçen bakanlar görevden alınsın ve mahkemelerin sonucu beklensin. Fakat olmadı. Bırakın bakanlar görevden alınsın bunların yerine rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını savcı ilke yürüten yolsuzluğu açığa çıkaran polislerin şube müdürleri görevden alındılar. Yani yolsuzluğu açığa çıkarmak suç oldu.

Değerli okuyucular siz şimdi o polislerin psikolojilerini düşünebiliyor musunuz?

Dahası da var Hükümet apar topar kolluk kuvvetlerinde yönetmeliği değiştirdi ve dedi ki bir daha yapılacak olan operasyonları savcılık ildeki valilere bildirecekler.Yani ülkemizdeki bir yolsuzluk açığa çıkarılmayacak. Devletin ve doğacak tüyü bitmemiş çocukların nasiplerini birileri yiyecek servetlerine servet katacaklar.

Bizler bırakın kamu yararına çalışan bir derneğin üyeleri olmayı içinde birazcık vicdanı olan  her vatandaş böyle bir yolsuzluğun karşısında olmalıdır. Aksi takdirde gelecek nesillerin köle olmasına vesile oluruz. Bizlerde asla köleliği kabul etmiyoruz.

Bakınız Konya'da pencere yerine naylon kapatarak kağıt yakarak ısınmaya çalışan, kocası askerde olan yoksul bir kadın soğuk ve açlıktan çocuğu ısıtıp besleyemiyor, çocuğu zatürreden ölüyor. Diğer tarafta haramiler her yeri tutmuş kasaları para dolu. Allah bunları ıslah etsin kalplerini yumuşatsın, bunlara acıma duygusu versin firavunlaşmış bu insanlara başka diyecek bir söz bulamıyorum.

Fakat bu haramiler şunu da akıllarından çıkarmasınlar. " Ortaçağda Avrupa'da kral,kilise ve engizisyon mahkemesinden oluşan üçlü grup altına ve paraya çok taptılar halkı açlığa mahkum ettiler sonunda halk dayanamadı isyan başladı. Ortada ne kral ne kilise nede engizisyon kaldı." Yoksul halkın sabrını çok fazla zorlamayın.

Yazıma son verirken cahiliye döneminin en büyük devrimcisi Peygamberimiz diyor ki "İnsanların namaz ve oruçlarına aldanmayınız, onların para ile ilişkisine bakınız" sanırım bu hadis her şeyi açıklıyor.2760 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARA ELMASIN TARİHÇESİ - 03/06/2014
Kömür denilince aklıma ilk gelen şey “Vadim o kadar yeşildi ki “ ve “Carminal” adlı iki tane film gelir ve tabiî ki ekonomik devrimin ve sömürünün merkezi İngiltere aklıma gelir.
ÜLKEMDEN ANEKDOTLAR - 13/02/2014
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Muhammed Balta verdiği bir konferansta "Onuncu yıl marşı ile 50 yıldır nutuk atanlar demir ağlarla memleketi ördük diye millete yalan sattılar.
ZAM, ZULÜM İŞKENCE - 11/12/2013
Sevgili okuyucular,bu haftaki başlığı arşivlerden edindim.
DOĞRU KARAR - 17/08/2013
Sevgili okuyucular epeydir yazmadım çünkü yazıyorum kitleleri ikna edemiyorum.
İSLAM İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ VE ÇOCUK GELİNLER - 15/04/2013
Değerli okuyucular, başlığı okuyunca ne alakası var diyebilirsiniz. Ama alakası var işte!
TUTUM, YATIRIM, YERLİ MALI HAFTASI - 13/01/2013
Sevgili okuyucular, Atatürk'ün emri ile 1929 yılında çıkartılan bir yasa ile yerli malı kullanılması teşvik edilmiştir.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.23998.2729
Euro10.021410.0616
Hava Durumu
Üyelik Girişi