OSMANCIK GÜNDEM (İnternet Gazetesi)
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


Duyurular
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.38257.4121
Euro8.95728.9931
Hava Durumu
Saat
Takvim
Mehmet GÖKEL
GERÇEK GÜNDEM
DOĞRU KARAR
17/08/2013

İYİ BİR TAHLİL DOĞRU BİR KARAR VERMEYİ DOĞRU BİR KARARDA BARIŞ VE HUZURU BAŞARIYI DOĞURUR

Sevgili okuyucular epeydir yazmadım çünkü yazıyorum kitleleri ikna edemiyorum. Buda bende yılgınlık oluşturdu. Fakat dünyanın da gidişine ve ülkemin yaşadığı sorunlara bakınca çok üzülüyorum ve tekrar yazmak istemiyorum. Neyse…


İsterseniz dünyayı tahlil etmeye en sondan başlayalım. Mısırda darbe oldu tüm ülkeler bu işin yanlış olduğunu söylediler. Bizimkilerde en önde atladılar Fakat ABD darbeyi kınamadı hatta mısır’a yapılacak askeri yardımları General sisi ile görüştükten sonra askıya bile almadılar.

Bugün bizimkiler hala darbeyi kınıyor ama emperyalistler kınamıyor. Bizim başbakanımız artık dayanamadı ve doğru bir söz söyledi. “ Bizi eleştirenler neden Suriye’de bizden yardım istediler” Başbakanın tespiti doğru çünkü ABD ve Batı Sisi'den gerekli güvenceleri aldı ama Suriye’den, İran’dan alamadılar. Bu yüzdendir kavgaları. Eski yazılarımda şunu demiştim yeni yüzyılda emperyalist ülkenin ve onları temsil eden uluslar arası şirketlerin en büyük düşmanı ulus devletlerdir. Ulus devletlerde dinsel ve mezhepsel ayrılık yoktur, birlik ve beraberlik vardır haliyle sömürmek zordur, ama parçalandığı anda kolay sömürürsün ilk önce fitne yayarsın basın ve sivil toplum örgütleriyle sonra eylem yaptırırsın. Bir yerde bomba patlatırsın zıt iki kutup yaratırsın sonra bunlara silah satarsın uzun süre savaştırırsın silah şirketleri depolarda biriken silah stoklarını eritirler para kazanırlar. Savaşın olduğu yerde karaborsa oluşur, kurulan örgütler uluslar arası şirketlerin mallarını pazarlar çok kirli para ve kazanç döner.

Bu arada çözülen ulus devletin halkları savaşırken kapitalist ülke temsilcileri büyük elçilere bakanlar savaşan gruplarla görüşüp barış elçisi olurlar televizyona bunları izleyen cahil halkımızda bunları gerçekten barışsever zanneder ama düşünmez dünyada savaş olmaz ise bu adamlar aç kalır.

Biz Türkiye olarak başbakanın yaptığı tahlilden sonra doğru safta yer almalıyız. Irak’ın bütünlüğü için maliki hükümetini desteklemeliyiz. Diğer komşularımız İran ve Suriye’nin bütünlüğünü korumak için komşularımıza kaçak silah ve paralı aksar girişlerini yasaklamalıyız. ABD’nin eski büyük elçisi Şii ve Sünni savaşını büyütmek için Suudiarabistan’ın Irak’taki el kaidelere para ve silah yaptığını söylüyorlar. Bu laf basit bir laf değildir. Ortadoğu’da suudiarabistan savaşın içine girerse Türkiye’de girmiş demektir. Uluslar arası ajanlar bizi savaşa sokmak için her türlü entrikayı deniyor. Çok dikkatli olmamız lazım

Düşünüyorum acaba neden bunlar başımıza geldi bir ülkede yaşayan insanlar hatta aynı mahallede yaşayan komşular, akrabalar neden birbirlerini ötekileştiriyorlar.

Nedeni şudur; Yıllarca demokratikleşme adı altında özgürlük adına etnik, mezhepsel, ideolojik, ırkçı söylemleri sivil toplum örgütleri adı altında anayasal güvenceler vererek serbest bıraktık, büyüttük, besledik bugün çok büyük bir kitle haline geldiler. Eğer hükümetler işlerine gelmeyen bir yasa çıkartırsa meydanlara milyonlarca müritlerimizi çıkarıyorlar. Hükümeti tehdit ediyorlar.

Bugün hükümet dershaneleri kapatacağım dedi Türkiye genelinde binlerce gülen cemaatinin dershane ve okulu var. Bu da para kaynağının kesilmesi demektir. Hemen hükümet tehdit edilmeye başlandı.

Yıllar önce Allah rızası için başlanan eğitim öğretim faaliyeti bugün binlerce şirket ve milyon dolarlar cemaatlerin kontrolündedir ve kontrol edilmeyen bir güç haline gelmişlerdir.

Ne zaman Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkarsak servet kazanmak için cahil insanları kullanmaz isek peygamberimizin ahlakına sahip olursak (Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir) oy almak için hazinenin parasını vatandaşa karşılıksız dağıtmaz isek ülkemi için barış ve huzur gelir aksi takdirde asla…          5103 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARA ELMASIN TARİHÇESİ - 03/06/2014
Kömür denilince aklıma ilk gelen şey “Vadim o kadar yeşildi ki “ ve “Carminal” adlı iki tane film gelir ve tabiî ki ekonomik devrimin ve sömürünün merkezi İngiltere aklıma gelir.
ÜLKEMDEN ANEKDOTLAR - 13/02/2014
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Muhammed Balta verdiği bir konferansta "Onuncu yıl marşı ile 50 yıldır nutuk atanlar demir ağlarla memleketi ördük diye millete yalan sattılar.
TUZ KOKMUŞ - 27/12/2013
Elinizdeki balığın kokmaması için, balığı tuzlarsınız balık bozulmaz.
ZAM, ZULÜM İŞKENCE - 11/12/2013
Sevgili okuyucular,bu haftaki başlığı arşivlerden edindim.
İSLAM İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ VE ÇOCUK GELİNLER - 15/04/2013
Değerli okuyucular, başlığı okuyunca ne alakası var diyebilirsiniz. Ama alakası var işte!
TUTUM, YATIRIM, YERLİ MALI HAFTASI - 13/01/2013
Sevgili okuyucular, Atatürk'ün emri ile 1929 yılında çıkartılan bir yasa ile yerli malı kullanılması teşvik edilmiştir.