OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Furkan ÖKSÜZ
GENÇ BAKIŞ
CANAN, CAN KADAR AZİZDİR!
10/07/2013

 
            Ne hikmettir; bir Arap sevdası, bir Arap yanlılığı almış başını yürüyor...
            Mısır’da ki askeri darbeye öfkeli haykırışlar, Filistin’e ağlayışlar, yardımlar, kampanyalar, planlanan ziyaretler...
 
            Bu nasıl bir rezilliktir, nasıl bir soysuzluktur ki, kendi kandaşına yapılan haksızlığa sessiz kalıp öteki için ortalığı ayağa kaldırıyorsun. Kerkük’te, Doğu Türkistan’da Türk anaları ağlarken nasıl olurda bu feryatları duymuyor, kafanı başka bir yöne çeviriyorsun?
 
            Bizim, elin Arap’ıyla ne işimiz var yahu? Elin Arap’ı, soydaşımızdan, kandaşımızdan, canımızdan, ciğerimizden niçin daha kıymetli? Sürekli düşünüyorum fakat mantıklı bir cevap bulamıyorum... Siz bulabilirseniz lütfen beni de bilgilendirin. Bu olay bana, komşu çocuğunu kayırıp kardeşine destek çıkmamak gibi geliyor. Filistin için, bir zaman “One minute” diye bağıranlar şimdi de Kerkük için, Doğu Türkistan için bağırsınlar istiyorum; ama nerdeeee...
 
            Kardeşlerimizin büyük acılar yaşadığı şu karanlık günlerde, yardım için çağrıyı aslında asırlar öncesinden büyük Türk hükümdarı Bilge Kağan “Nerde bir Türk varsa, orayı kalpten sev.” diyerek yapmıştı. Ama iktidar sahipleri ne yapıyor; oraları kalpten unutuyor...
 
            Öyle ki Albayrağımızın bir nevi kardeşi, Doğu Türkistan’ın Gökbayrağı, Mesut Yılmaz başbakanlığında bir genelgeyle ülkemizde yasaklanmış ve hala da serbest bırakılmamıştır. Sabık Doğu Türkistan Milli Merkezi Türkiye'den Almanya’ya taşınmıştır. Dahası var ki, bir kahraman gibi alkışlarla kürsülere davet edilen Kürt şarlatanı Barzani’yi, büyük titizlikle misafir edenler, Doğu Türkistan’ın, Karabağ’ın, Kerkük’ün sesi olmuş Rabia Kadir ve Mahmutali Çehreganlı’yı ülkemize sokmamaktadırlar.
            “Gökte Allah, yerde Türkiye’mizden başka kimimiz var ki?” diye bizlere minnet ve sadakât gösteren kandaşlarımıza, candaşlarımıza, maalesef onları görmezden gelerek teşekkür ediyoruz...
            İktidar sahipleri nasıl düşünür bilemem ama, gerçek bir Türk’e göre, Karabağ, Kerkük, Musul, Doğu Türkistan, Kırım her zaman Türk’tür ve Türk kalacaktır! Yüce önderimiz, büyük atamız, Atatürk’ümüzün de dediği gibi, “Türk ve Türkçülük aleyhinde bulunanları ezeceğiz..!” Tanrı Türk’ü korusun...
 
Furkan ÖKSÜZ                                            
      furkanoksuz19@hotmail.com                                                            
           
 
 
           


Paylaş | | Yorum Yaz
3886 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

NUŞİREVAN ADALETİ - 15/04/2017
Adaletiyle şöhret bulmuş ve tarihe adil hükümdar olarak adı geçmiş, İran şahı Nuşirevan, tahta çıktığı ilk yıllarda halkına karşı son derece zalimane bir tutum içerisindeymiş.
ERMENİ’Yİ DÖVDÜRTMEYECEKTİK! - 12/01/2017
Bir Türk, bir Kürt, bir de Ermeni, yine bir Türk’e ait olan meyve bahçesinin yanından geçerlerken, erik ağaçlarında sallanan eriklere gözleri takılmış.
NASIL BU HALE GELDİK? - 30/08/2015
Üzülerek söylüyorum ki, Cumhuriyet tarihi boyunca belki de cumhuriyetin ve özgürlüklerin bu denli ayaklar altına alındığı ve hiçe sayıldığı bir Zafer Bayramı kutlamamıştır.
SEÇ, BEĞEN, ÖL! - 21/10/2014
Ben nasıl öleceğim acaba?
BECEREBİLİRSENİZ AĞLARSINIZ... - 17/08/2014
Her şey yavaş yavaş başlar yalnızlığa doğru giden yolda...
ATATÜRK’ÜN MİRASI - 18/07/2014
Hiç şüphesiz ve tartışmasız, yüce Türk milletinin dahi kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, yaptıkları ve bizlere öğütleri sadece bulunduğu zamanı değil tüm zamanları kapsamaktadır.
BÖYLE GECENİN HAYR UMULUR MU SEHERİNDE? - 16/05/2014
Ulusumuz tek bir yürek olmuş aynı acıya ağlarken aslında söylenecek ve yazacak pek bir şey kalmıyor insana.
TANZANYANIN YOLLARI - 21/03/2014
Öyle bir etkinlik planlayın ki; bu etkinliğe tam 140 ülke kendi milletinden öğrenci göndersin.
OTOYOLU KAPİTALİZM DEMİRYOLU SOSYALİZM - 07/02/2014
Türkiye’nin son 9 yılda yabancı ülkelere bayıldığı petrol tutarı: 55 Milyar Dolar.
 Devamı