OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Hava Durumu
Saat
Takvim
Mehmet GÖKEL
GERÇEK GÜNDEM
İSLAM İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ VE ÇOCUK GELİNLER
15/04/2013

Değerli okuyucular, başlığı okuyunca ne alakası var diyebilirsiniz. Ama alakası var işte!

Yaklaşık 1 ay önce Televizyonda TRT Türk kanalında belgesel bir haber izledim ve çok şaşırdım. Haberi çeken kişi Afganistan’da bir mülteci kampını çekiyor, kampta çadırlar var muhabir kampta çocuk gelinlerin olduğunu biliyor ki çekim yapmaya gitmiş, neyse bir aile ile sohbet ediyor. Adam diyor ki kampta birisine 2.500 Dolar borcum var bu yüzden altı yaşındaki kızımı şu karşımdaki adama sattım diye gösteriyor. Alan adam da karşıda 55–60 yaşlarında bunları izliyor. Sonra çocuğu gösteriyor ve sohbet ediyor, çocuk elinde küçük bakraç ile su getiriyor çocuğun gözlerine sürme çekmişler biraz makyajı var. Çocuğun başına geleceklerden haberi bile yok, bunu beklide oyun zannediyor.

Bu haberin yapıldığı haftalarda İslam işbirliği zirvesi Mısır’da yapıldı. Zirveye; komşu bütün ülkelerin liderleri katıldı. Afganistan da dâhil zirveye katılan birinci sınıf Müslüman liderler Afganistan’daki çocuk gelin vakasının bir sapıklık olduğunu Müslümanlığa çok büyük hakaret ve terbiyesizlik olduğunu neden dile getirmezler şaşarım.

Avrupa’da bir ressam peygamberimizin resmini yapıp hakaret etti diye tüm arap coğrafyası protesto yürüyüşleri yaptılar. Fakat çocuk gelin olayında itiraz yok çünkü düşünce aynı. 6 yaşındaki çocuğu koynuna eş olarak alabilen canlı bir varlık asla insan olamaz. Fikir taşımayan hayvanlar bile bunlardan daha üstündür.

Haberi okuyan genç kızlar lütfen Cumhuriyetin size verdiği kazanımların kıymetini iyi bilin modern hukuku koruyun, kimsenin ikinci, üçüncü, eşi olmayın inadına cumhuriyete sahip çıkın.

Cumhuriyet devrimi halkları birleştirmiş tek bir ulus yaratmış, dini özgürleştirmiş, vicdanlarda dinin yaşamasını sağlamıştır.3487 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARA ELMASIN TARİHÇESİ - 03/06/2014
Kömür denilince aklıma ilk gelen şey “Vadim o kadar yeşildi ki “ ve “Carminal” adlı iki tane film gelir ve tabiî ki ekonomik devrimin ve sömürünün merkezi İngiltere aklıma gelir.
ÜLKEMDEN ANEKDOTLAR - 13/02/2014
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Muhammed Balta verdiği bir konferansta "Onuncu yıl marşı ile 50 yıldır nutuk atanlar demir ağlarla memleketi ördük diye millete yalan sattılar.
TUZ KOKMUŞ - 27/12/2013
Elinizdeki balığın kokmaması için, balığı tuzlarsınız balık bozulmaz.
ZAM, ZULÜM İŞKENCE - 11/12/2013
Sevgili okuyucular,bu haftaki başlığı arşivlerden edindim.
DOĞRU KARAR - 17/08/2013
Sevgili okuyucular epeydir yazmadım çünkü yazıyorum kitleleri ikna edemiyorum.
TUTUM, YATIRIM, YERLİ MALI HAFTASI - 13/01/2013
Sevgili okuyucular, Atatürk'ün emri ile 1929 yılında çıkartılan bir yasa ile yerli malı kullanılması teşvik edilmiştir.