OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Furkan ÖKSÜZ
GENÇ BAKIŞ
NE YAPMALI?
03/03/2013
         Hani bir laf vardır, “Sussam gönül razı değil, konuşsam tesiri yok.” maalesef halimi anlatmaya en yakın sözcükler bunlar olsa gerek. Özellikle son bir haftadır gazete okuyamaz, haber bültenlerini dinleyemez hale geldim. PKK, DTP, Abdullah Öcalan, Tayip Erdoğan...bu abartılı isimlerden başka haber yok zaten. İçim kararıyor, canım sıkılıyor, azap çekiyorum ama maalesef bu satırları yazmaktan başka da bir şey yapamıyorum. Asil Türk milletinin Karadeniz’den def ettikleri vatan hainlerinin, yine asil Türk milletinin seçtiği bazı -sözde- vatanperverler tarafından, Türk milliyetçileri tarafından baş tacı edilmeleri gerçekten içimi acıtıyor...
         Allah aşkına söyleyin hangi tarihte bir terörist başıyla masaya oturulduğu yazıyor? Bir bebek katiliyle anlaşma yapılmaya çalışılmasının mantığı ne olabilir? Bu nasıl bir gaflettir? Nasıl bir ihanettir? Her seferinde durup dinden dem vuran, son zamanlarda da milliyetçilik konusunda nutuklar atan bu kişilerin acaba hiç mi vicdanı sızlamıyor? İşin aslı bu kişiler PKK’yla neyin pazarlığını yapıyor? 
         Değerli okurlar en basit şöyle düşünün: Biri evinizi elinizden almaya çalışıyor, hatta çoluğunuzu çocuğunuzu katlediyor ve siz daha sonra o kişiyle masaya oturup anlaşma yapmaya çalışıyorsunuz... Allah aşkına biri lütfen bu işin mantığını bana anlatsın! 
         Ulu önderimiz Kemal Atatürk ve nice şehitler bu vatanı, bu milleti yarın siz teröristlerle oturup anlaşma yapasınız diye kurtarmadı. Bari onların hatırasına biraz olsun saygı duyun da artık bu saçmalıklara bir son verin. Eğer bir sorun görüyorsanız ve çözmek istiyorsanız yüce Atatürk’ü örnek alın! 
KORKAK MUHALEFET!
         Gündemi sarsan İmralı görüşmesi öncesi, DTP’li birkaç hainin Karadeniz gezilerinde asil Türk milleti tarafından nasıl yuhalanarak kovalandığını hepimiz keyifle izledik; Sinop’ta linçten zor kurtulan, Samsun’dan ise “Atatürk’ten başkası Samsun’a çıkamaz!” nidalarıyla bir güzel def edilen DTP’li hainler arkalarına bile bakmadan kaçmışlardı. Gelelim sonrasına:         Olayların hemen ardından bir açıklama yapan iktidar cephesi, tüm yaşananlardan CHP ve MHP’yi sorumlu tutuyordu. Eee tabi bu suçun birilerine havale edilmesi gerekliydi. İktidara göre olayları CHP ve MHP başlatmış, halkı BDP’lilere karşı kışkırtmıştı.          İktidarın yaptığı bu açıklama aslına bakacak olursanız CHP ve MHP için nimet gibiydi aslında. Her seferinde iktidarı acımasızca eleştiren muhalefete fırsat doğmuştu. Ama neticeye bakacak olursanız ne CHP ne de MHP çıkıp ta “Evet kardeşim olayları biz başlattık, hainlere dersini verdik” diyemedi.          Lafa gelince mangalda kül bırakmayan muhalefet, tam zamanı geldiğinde sus pus oldu... Yazıklar olsun size ki çıkıp ta “evet, biz yaptık” diyemediniz!
 
MEMLEKETİN REZİLLERİ!
         Hazır laf DTP’nin Karadeniz turuna gelmişken Çorum’da birkaç densizin bu hainleri çiçeklerle karşılamasına değinmeden geçmek istemiyorum.         Sinop ve Samsun’da linçten zor kurtulan bu hainler bildiğiniz üzere memleketimizde çiçeklerle karşılandı. Bu hainlere çiçek tutan yüz karalarına seslenmek istiyorum buradan:          Bre gafiller, bre hainler, bre reziller...! Siz kimsiniz, kim oluyorsunuz da bizim güzel memleketimizin adını lekeliyorsunuz? Hadi bunu geçtik, yahu bunca şehide nasıl hesap vereceksiniz ha? Sizin gibi Çorumluya lanet olsun! Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya ne hakkınız var! Hainlere uzattığınız o çiçekleri bir kez olsun şehit çocuklarına uzattınız mı? Bir kez olsun “biz bu memleketin insanının yüzüne nasıl bakarız” diye düşündünüz mü?          Umarım gün gelir hainlere çiçek dağıtan o elleriniz şehit tabutu kavrar da rezilliğinizin boyutunu daha iyi anlarsınız...
         Yazımın bütününe ithafen, Mehmet Akif’in şu dizeleriyle son noktayı koymayı istiyorum:
         SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR.         SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR!
furkanoksuz19@hotmail.com


Paylaş | | Yorum Yaz
2852 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

NUŞİREVAN ADALETİ - 15/04/2017
Adaletiyle şöhret bulmuş ve tarihe adil hükümdar olarak adı geçmiş, İran şahı Nuşirevan, tahta çıktığı ilk yıllarda halkına karşı son derece zalimane bir tutum içerisindeymiş.
ERMENİ’Yİ DÖVDÜRTMEYECEKTİK! - 12/01/2017
Bir Türk, bir Kürt, bir de Ermeni, yine bir Türk’e ait olan meyve bahçesinin yanından geçerlerken, erik ağaçlarında sallanan eriklere gözleri takılmış.
NASIL BU HALE GELDİK? - 30/08/2015
Üzülerek söylüyorum ki, Cumhuriyet tarihi boyunca belki de cumhuriyetin ve özgürlüklerin bu denli ayaklar altına alındığı ve hiçe sayıldığı bir Zafer Bayramı kutlamamıştır.
SEÇ, BEĞEN, ÖL! - 21/10/2014
Ben nasıl öleceğim acaba?
BECEREBİLİRSENİZ AĞLARSINIZ... - 17/08/2014
Her şey yavaş yavaş başlar yalnızlığa doğru giden yolda...
ATATÜRK’ÜN MİRASI - 18/07/2014
Hiç şüphesiz ve tartışmasız, yüce Türk milletinin dahi kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, yaptıkları ve bizlere öğütleri sadece bulunduğu zamanı değil tüm zamanları kapsamaktadır.
BÖYLE GECENİN HAYR UMULUR MU SEHERİNDE? - 16/05/2014
Ulusumuz tek bir yürek olmuş aynı acıya ağlarken aslında söylenecek ve yazacak pek bir şey kalmıyor insana.
TANZANYANIN YOLLARI - 21/03/2014
Öyle bir etkinlik planlayın ki; bu etkinliğe tam 140 ülke kendi milletinden öğrenci göndersin.
OTOYOLU KAPİTALİZM DEMİRYOLU SOSYALİZM - 07/02/2014
Türkiye’nin son 9 yılda yabancı ülkelere bayıldığı petrol tutarı: 55 Milyar Dolar.
 Devamı