OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617

Emekli Hava Kuvvetleri Komutanı ve Ressam Orgeneral Ahmet Çörekçi´nin yapmış olduğu tablolar Milli Eğitim Müdürlüğü duvarlarını süsledi.

Ahmet Çörekçi´nin tabloları Milli Eğitimin Duvarlarını Süsledi
Emekli Hava Kuvvetleri Komutanı ve Ressam Orgeneral Ahmet Çörekçi´nin yapmış olduğu tablolar Milli Eğitim Müdürlüğü duvarlarını süsledi.

Emekli Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ahmet Çörekçi geçtiğimiz günlerde Osmancık´a gelerek adının verildiği okul olan YBO ve Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Okul duvarlarında yağlı boya tabloları gören Çörekçi kendisinin de resim yapmayı sevdiğini ve birçok tablosu olduğunu belirtti. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Çörekçi´nin yaptığı tablolardan göndermesi halinde Milli Eğitim Müdürlüğü duvarlarında sergilemekten onur duyacağını ifade etti. Çörekçi´de Tökel´in isteğini kırmayarak Osmancık´ın değişik açılardan resimlerini çizip Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi. Osmancıklı ressam Yılmaz Helvacı´nın ve Ahmet Çörekçi´nin gönderdiği resimler Milli Eğitim Müdürlüğü duvarlarına asılarak sergiye açıldı. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel yaptığı açıklamada, “İlçemizin yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden birisi olan Emekli Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ahmet Çörekçi ve Ressam Yılmaz Helvacı´nın müdürlüğümüze hediye etmiş oldukları tabloları gururla sergiliyorum. Kendilerine nazik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
870 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın