OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız sadece haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 20° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528

Çorum Osmancık Gelincik Anaokulu Uçan Balonlar Sınıfı öğrencilerine ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Miniklere diş sağlığı eğitimi

Çorum Osmancık Gelincik Anaokulu Uçan Balonlar Sınıfı öğrencilerine ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Gelincik Anaokulu Uçan Balonlar Sınıfında düzenlenen ‘Meslek Tanıtım Günleri’ne konuk olan Diş Hekimi Arzu Bozkurt, öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerin büyük bir dikkatle takip ettiği programda Diş Hekimi Arzu Bozkurt, diş sağlığının önemi, diş temizliği ve dişlerin nasıl korunması gerektiğini anlattı.

Minikler, küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrendi.

Dişlerini günde kaç kez ve nasıl fırçalamaları gerektiğini diş maketi üzerinden öğrenen minikler diş taramasından da geçti.

Çocukların ileriki yaşlarda bu alışkanlığı sürdürmesinin en kolay ve etkili yöntemi erken yaşlarda dişlerin fırçalanmaya başlanması olduğunu vurgulayan Diş Hekimi Arzu Bozkurt, "Diş hekimleri olarak; anne-babalara bu konuda önereceğimiz yöntem; bebeğinizin ilk dişleri çıkmaya başlar başlamaz dişlerin temizlenmesi olacaktır. İlk dişlerin ağızda görülmesi ile çocuk diş hekimine gidilmesi, bebeğinizin ağız ve diş sağlığı sorunlarının oluşmaması için doğru bir yaklaşım olacaktır. Diş temizliği ve fırçalama okul çağına kadar aile kontrolünde yapılması önerilir" dedi.

Okul öncesi çocuklarda 20 adet süt dişi bulunduğunu belirten Bozkurt, süt dişlerinin bu dönemde mutlaka anne-babalar tarafından temizlenmesi ve aynı zamanda diş fırçalama alışkanlığının da bu dönemde kazandırılması gerektiğinin sözlerine ekledi.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
927 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın