OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız sadece haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 20° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528

Çorum Osmancık'ta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. Yılında Osmancık’ta da sevgi, saygı, özlem ve şükran duygularıyla anıldı.

Osmancık'ta Atatürk 79. Yılında anıldı 
Çorum Osmancık'ta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. Yılında Osmancık’ta da sevgi, saygı, özlem ve şükran duygularıyla anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. Yılında Osmancık’ta da sevgi, saygı, özlem ve şükran duygularıyla anıldı.

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü dolayısıyla Osmancık’ta ilk tören Osmancık Hükümet Konağı Bahçesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi.

Törene; Çorum Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Belediye Başkanı Hamza Karataş, İlçe Jandarma Komutanı Pers Ast. Yiğit Efe İşsevenler, İlçe Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Törende Osmancık Kaymakamlığı adına Çorum Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Osmancık Belediyesi adına Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş ve İlçe Jandarma Komutanlığı adına ise İlçe Jandarma Komutanı Pers Ast. Yiğit Efe İşsevenler tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Saat 09.05’te ise siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından ise İstiklal Marşı eşliğinde Ay Yıldızlı bayrağımız yarıya indirilmesiyle tören sona erdi.

Her yıl farklı bir okulun düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Anma Programı bu yıl Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlendi. Programda Atatürk’e olan sevgi ve bağlılık duyguları bir kez daha ifade edildi.

Osmancık Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen anma töreni, Osmancık Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Salonun tamamen dolu olduğunu programı, birçok öğrenci dışarıdan seyretmek zorunda kaldı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma okul öğretmenlerinden Emin Delibaş tarafından yapıldı.

Program, okul öğrencileri Nehir Öztürk’ün “Mustafa Kemaller Tükenmez” ve Zeynep Zulal Karakuş’un “Atatürk’ü Duymak” adlı şiirleri okumasıyla devam etti. Duygu dolu anların yaşandığı program Atatürk Oratoryosu, Atatürk ile ilgili sinevizyon gösterisi, Genç Türk Marşı eşliğinde “Atatürk” konulu gösteri ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların okul korosu tarafından seslendirilmesiyle sona erdi.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
616 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın