OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Çorum'da düzenlenen Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumuna katılmak için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, Saat kulesi Hürriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da
Çorum'da düzenlenen Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumuna katılmak için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, Saat kulesi Hürriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ı görmek onu dinlemek için Osmancık'tan onlarca minibüs ve otomobil ile yüzlerce vatandaş Çorum'a hareket etti. Organizasyonu Osmancık Ak Parti teşkilatı ile Osmancık Belediyesi yaptı.

Çorum'da düzenlenen Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumuna katılmak için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, toplu açılış törenine katıldı. Hürriyet Meydanı'nda gerçekleştiren törende halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, 'Kuzey Irak'ta bir refarandum oldu. Bütün dünyanın karşı çıkmasına rağmen Türkiye'nin ikazına rağmen inatla bu referandumu gerçekleştirdiler. Bunu yapanlar en büyük ihaneti kendi vatandaşlarına yaptılar' dedi.

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz şehitlerini anarken vatandaşlar 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' sloganları attı.

Başbakan Binali Yıldırım, 'Türkiye'yi üç kat büyüttük. Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyanlardan olduk. İllerimizi yollarla birbirine bağladık. Çorum üzerinden Samsun'a da hızlı treni yapacağız. Yollar bölündü hayatlar birleştirdi. Yolları böldük milleti ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz, ay yıldızlı bayrağı indirtmeyiz. Ezanları dindirtmeyiz. Memleketin her köşesine hizmet götürdük. Dünyaya ilham veren eserleri birer birer hayata geçirdik. Vurur yüze ifadesi sefa geldik bir tanesi Çorum' dedi.
'Türkiye'nin rüyalarını gerçek yaptık' diyen Başbakan Yıldırım, 'Çorum'da büyük hizmetler büyük yatırımlarla Türkiye'nin kalkınmasına aynı şekilde katkı sağladık. 15 yılda Sevgili Çorumlular Anadolu'nun kaplanlarıyla inleyen KOBİ'nin başkenti Çorum'a 11 milyar 400 milyon yatırım ve destek sağladık. İnşallah bugün toplu açılışını yapacağımız bu eserlerle daha güzel olacak. Daha da gelişecek. Artık biz eserleri tek tek açmaya yetişemiyoruz. Onun için toplu açılışlar yapıyoruz. 542 milyona mal olan 64 eserin açılışını yapıyoruz. Çorum daha fazlasına layık. Bu dev adımlar eserler bu hizmetler hep millet için. AK Parti olarak başından beri siyasette bir ilkeye, bir önemli konuya hep vurgu yapıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Hanımlardan birisi dedi ki Çorum'da hastanelerde bize iyi muamele yapmıyorlar hizmetlerden yeterince memnun değiliz. Yarından itibaren bu yanlışı yapanlara hesabını anında soracağım' diye konuştu.

Kuzey Irak'taki referandum hakkında da açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, 'AK Parti'nin tek adresi millettir. Millet mutluysa, mesutsa biz de mesuduz, biz de mutluyuz. Milletimiz güvende ise Türkiye de güvende. Ama son zamanlarda ülkenin güvenliğini tehdit eden bazı gelişmeleri birlikte yaşıyoruz. Birkaç gün önce Kuzey Irak'ta bir referandum oldu. Bütün dünyanın karşı çıkmasına rağmen Türkiye'nin ikazına rağmen inatla bu referandumu gerçekleştirdiler. Bunu yapanlar en büyük ihaneti kendi vatandaşlarına yaptılar. Biz bu topraklarda bin yıldan fazla Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Türkmen her meşrepten vatandaşlarımızla beraber yaşıyoruz., Kardeşçe yaşıyoruz. Bunun en güzel örneği Çorum'dur. Çorum kardeşliğin şehri. Durup dururken Irak'ta yeterince sorun varken kişisel ihtiraslar yüzünden orada ayrılık tohumları serpenler en büyük kötülüğü orada yaşayan insanlara yapıyor. Türkiye olarak bütün dünya bilsin bizim kimseyle sorunumuz yok' şeklinde konuştu.
1397 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın