OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

Çorum'un Osmancık ilçesi'nde 'da durdurulan TIR'ın dorsesinde Avrupa'ya kaçak olarak gitmek isteyen yaklaşık 200 kaçak Azeri ve Afgan göçmen yakalandı.

Osmancık'ta Tır Dorsesinde Avrupa'ya Kaçmak İsteyen 200 Göçmen Yakalandı 
Çorum'un Osmancık ilçesi'nde 'da durdurulan TIR'ın dorsesinde Avrupa'ya kaçak olarak gitmek isteyen yaklaşık 200 kaçak Azeri ve Afgan göçmen yakalandı.

Doğum sancıları çeken bir kadın Osmancık İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çorum'un Osmancık İlçesi D-100 karayolu Arafet Tepesi Mevkii'nde polis ekipleri şüphe üzerine 34 DH 9435 çekici, 34 EL 322 dorse plakalı bir TIR'ı durdurmak istedi. TIR şoförü, polisin uyarısına aldırmayarak durmadı. Polis ekibi bir süre TIR'ı polis takip etti. Şoför daha sonra TIR'ı yol kenarında park ederek kaçtı. Ardından TIR dorsesinde bulunan ve yurda kaçak yolarla giren göçmenlerin bir kısmı da dışarı çıkarak kaçmaya başladı. TIR dorsesinde bulunan diğer göçmenler ise dışarı çıkarıldı. Azeri ve Afgan yaklaşık 200 göçmenin, 1000'er dolar karşılığında Azerycan'ın Bakü kentinden alınıp Türkiye üzerinden Avrupa'ya kaçırılmak istendiği öne sürüldü. Göçmenler arasında bulunan ve hamile olan bir kadın doğum sancıları başlayınca ambulansla Osmancık İlçe Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kaçan A.Y. isimli şoförün yakalanması için çalışma başlatıldı. Kaçan göçmenlerin bir kısmı bir süre sonra yakalandı. Yakalanan göçmenler ile araçtan kaçıp saklanan ve polis tarafından çeşitli yerlerde yakalan göçmenler Osmancık spor salonuna toplandı. Göçmenlere yiyecek verildi. İfadeleri alınması zaman alacağından Spor salonunda kalacakları zaman içerisinde göçmenlere battaniye ayarlandı.Göçmenlerin içinden bir kişide araçta 300 kişi bulunduğunu iddia etti. 
Olayla ilgili polis tarafından soruşturma sürdürülüyor.
2714 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın