OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Çorum'un Osmancık ilçesi Güney Mahallesi Çorum Caddesi Oto garajı önündeki açık bırakılan yangın vanasından içme suyu saatlerce boşa aktı.

Saatlerce boşa aktı
Çorum'un Osmancık ilçesi Güney Mahallesi Çorum Caddesi Oto garajı önündeki açık bırakılan yangın vanasından içme suyu saatlerce boşa aktı.
Akşam saatlerinde önündeki kapak sökülmüş boşa akan içme suyunu fark eden oradan gelip geçen vatandaşlar ilçede su kesintileri devam ederken boşa akan içme suyuna bir anlam veremediler.
Yoldan gelip geçen ve o civarda bulunan bazı vatandaşların ilgisizliği nedeniyle yüzlerce metre küp içme suyu başa aktı. Hatta bazı vatandaşların akan su ile araçlarını yıkamaları dikkatlerden kaçmadı.
İlçede devam eden doğal gaz çalışmaları, kanalizasyon çalışmaları ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları nedeniyle uzunca süredir devam eden alt yapı sorununa son günlerde eklenen patlayan su boruları ve sık sık kesilen sular yüzünden vatandaş isyan etti. Yoldan geçen vatandaşlar bizim evlerde sular akmıyor.Burada sular saatlerce boşa akıyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Yangın vanasından yazyikle akan içme suyunu kesmeye çalışan belediye görevlileri zor anlar yaşadılar.Kimin bu vanaları açtığı ve kapağı aldığı belli olamayan olayda tonlarca içme suyu boşa aktı.
Bazı vatandaşlar ise "Yazık günahtır bu işten kim? Her kimse sorumlu ise o bulunsun, o sorumlu önce bu akan suların parasını ondan kesmenizi istiyoruz yoksa hakkımızı helal etmiyoruz" dediler.
Saatlerce uğraşı sonucunda görevliler suyu kesmeyi başardılar.1883 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın