OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Çorum Osmancık’ta 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı.

Osmancık'ta 15 Temmuz fotoğraf Sergisi 
Çorum Osmancık’ta 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı.
Osmancık Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen sergi açılısına Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş,, İlçe Emniyet Müdürü Adem Yüce, İlçe Jandarma Başçavuş Emra Çelik, Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Şube Müdürü Fuat Bozdemir, İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel, daire amirleri ve müdürleri ile vatandaş katıldı.
Sergi açılışında İlçe Müftüsü Süleyman Çoban tarafından dua edildi. Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, 15 Temmuz da bize Cumhuriyetimizin, Devletimizin, Ülkemizin önemini her zaman göstereceğini vurguladığı açılış konuşmasında; “Geçen yıl yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi üzerine tam bir yıl geçti. Birinci yıldönümü içerisindeyiz. Milletimizin direnmesiyle tanklara uçaklara direnmesiyle büyük bir badireden kurtulduk ve bunun birinci yıldönümünü yaşıyoruz. Bu dönem 15 Temmuz artık Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak her yıl kutlanacak. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 15 Temmuz da bize Cumhuriyetimizin Devletimizin Ülkemizin önemini her zaman gösterecek. Bu vesile ile 15 Temmuz’da şehit olanları saygıyla minnetle anıyorum. Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize bundan sonraki hayatlarında mutluluklar huzur diliyorum. Allah milletimizin birlik ve beraberliğini daim etsin bu serginin açılışında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürü arkadaşım olmak üzere herkeslere teşekkür ediyorum. Geldiğiniz için sizlere de teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel serginin sağ tarafı ülke genelinde hazırlanmış fotoğraflar ve sol tarafın ise Osmancık İlçesinde çekilmiş fotoğraflar olduğunu belirterek katılımcılara sergi sonunda 15 Temmuz 2016 Anı Defterin olduğunu katılımcıların duygu ve düşüncelerini yazmak isteyenlerin yazabileceklerini duyurdu.
Yapılan duanın ve konuşmanın ardından Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel tarafından kurdele kesilerek sergi gezildi.
Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman,15 Temmuz 2016 Anı Defterine şu ifadeleri yazdı: “15 Temmuz artık Türk tarihinde yalnızca bir tarih ve rakamdan ibaret değildir. Milletimiz tanklara, uçaklara hain darbenin tüm unsurlarına direndi.
Vatanına, Milletine, Ülkesine, Namusuna sahip çıktığı kutsal bir gündür. 15 Temmuz’un birinci yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde ülkemizin bekası için Milli Birlik ve Beraberlik için şehit olan o eşsiz değerlerimizi saygıyla anıyoruz. Gazilerimize, sağlık ve mutluluk diliyorum.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kutlu olsun. Hürriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Allah milletimizi korusun.”
Osmancık Belediye Kültür sitesinde sergilenen sergi hafta boyunca halka açık olarak devam edecek.
1234 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın