OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 26° 11°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.71744.7363
Euro5.52015.5422

Çorum’un Osmancık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi.

Osmancık’ta Şehit Aileleri ve Gazilere İftar
Çorum’un Osmancık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar  yemeği verildi.

Osmancık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Osmancık Ulusoy Asya dinlenme Tesislerinde verilen iftar yemeğine Vali yardımcısı Osmancık Kaymakam  V. Fikret Zaman,  Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Osmancık Belediye Başkan V. Kadir Delibaş, Emniyet Müdürü Adem Yüce, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Müftü Süleyman Çoban, Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki müdür, amir ve personeli, dernek yöneticileri, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ailesi, diğer şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Vali yardımcısı Osmancık Kaymakam  V.  Fikret Zaman iftar yemeğine katılanlara hitaben bir konuşma yaptı ; "Bu Dünya'da artık kendimiz için yaşamamalıyız. oturduğumuz yerlerde yıllarca hiçbirşey yapmadan İnsanlık için, millet için , devlet için bir şeyler yapmadan çekip gitmemeliyiz. Bu bize verişlen iyi bir mesajdır. Allah Rahmet etsin. Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimiz gibi çok büyük bir değeri kaybettik. Bu mesajından teselli bulmaya çalışıyoruz. Şenay Aybüke Yalçın hocamız diğer şehitlerimizin yanına gitti. Geçen sene şehit olan Mustafa Ayna, ondan önce şehit olan Kazım Çalışkan,Kamil Tak, Mustafa Karabilecen,Bayram Gamsız,Yaşar Arslaner, Mehmet Akdağ, Murat Alıcı, Murat Çatar, Nihat Turfan, Sebahattin Üremiş,Ahmet Balcı,Osman Eliağır, İsmail Demir,İsmail Çalışkaner, Fuat Düşünceli, Muzaffer Karaca gibi şehitlerimiz şu an Cennet'i mekandalar. Allah nur içinde yatırsın. Ebedi Alem'de onlar mutlular. Biz inanan insanlar olarak bunu biliyoruz. Bir vesile ile yine biraraya geldik.Şehit Aileleri ve Gazileri devletimizin baş tacı. ben en çok bu insanlarının yanında kendimi çaresiz hissediyorum.Çünkü biz bulunduğumuz yerlerde onlar sayesinde varız. Onlar, o gencecik çocuklar şehit olmazsa biz şu anda bu iftar sofrasında bir araya gelemeyecektik. Allah razı olsun. Allah Rahmet etsin. Ayrıca bizlerle beraber olduğunuz için çok teşakküer ediyorum.Çok mutlu oldum. Allah orucunuzu kabul etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.Bu vesile ile ebediyete intikal etmiş şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve ailelere sağlıklı bir ömür temenni ederken ramazan ayınızı ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1979 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın