OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Yapılan seviye belirleme sınavında başarılı öğrenciler için açılan Yaz Kur’an Kursları başladı.

Hafızlık okuluna müracaat eden öğrenciler için hazırlık kursları başladı
Yapılan seviye belirleme sınavında başarılı öğrenciler için açılan Yaz Kur’an Kursları başladı.
27 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılan seviye belirleme sınavında başarılı öğrenciler için açılan Yaz Kur’an Kursları başladı.
İmam Hatip Okulları Akademik Başarıyı Destekleme ve Hafız Yetiştirme Projesi kapsamında yürütülen Hafızlık Okulu için müracaat eden öğrenciler, Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türkiyem İmam Hatip Ortaokulunda açılan Yaz Kur’an Kurslarına devam ediyor.
Kursları gezerek öğrencilerle görüşen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Kır: “Hafızlık Okulu için ger geçen sene müracaat artıyor. Seviye belirleme sınavında başarılı olan 195 kız ve 193 erkek öğrencimiz bu sene adreslerine göre iki okulumuza yönlendirildi. Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türkiyem İmam Hatip Ortaokulunda her gün 09.30 – 12.30 arasında devam eden kurslarda İl Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen hocalarımız derslere girmektedirler. İki ay sürecek olan yaz kursları sonunda öğrenciler mülakata alınarak, başarılı olanlar Hafızlık Okuluna kayıt yaptırmaya hak kazanacaklar.” dedi.
1582 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın