OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Çorum'un Osmancık ilçesi’nde Emniyet Müdürlüğü, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle kazalara karşı sürücülere kask dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü’nden motosiklet sürücülerine kask

Çorum'un Osmancık ilçesi’nde  Emniyet Müdürlüğü, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası  nedeniyle  kazalara karşı sürücülere kask dağıttı.

Osmancık  Emniyet Müdürlüğü Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası  kapsamında vatandaşları, çeşitli etkinlikler aracılığıyla trafik kuralları hakkında bilgilendirirken başında kaskı olmayan motosiklet sürücülerini yolda durdurup tüm motosiklet sürücülerine bedava kask dağıtılmaya başladı.

Sık sık motosiklet kazalarında başında kaskı olmayan sürücülerin ölümlü kazayla karşı karşıya geldiği bu nedenle kasksız motosiklet kullnmamaya özendirilmesi amacıyla bu uygulamanın yapıldığı belirtildi.

İlçe Emniyet Müdürü Adem Yüce  Osmancık ilçe içerisinden geçen D-100 karayolunda trafik polisleri ile birlikte özellikle motosiklet sürücülerini durdurtarak kurallara uyan, tescilini yaptıran ve sigortası olan sürücülere kendi elleri ile kask hediye ederek, kazasız günler diledi. Motosiklet sürücülerine amaçlarının ceza kesmek değil kask kullanmalarını sağlamak olduğuna dikkat çeken Yüce ,sürücülerin öncelikle kendilerinin ve beraberindekilerin can güvenliğini sağlamalarını istedi. Kontak anahtarı gibi bu kaskları yanınızdan ayırmayacaksınız diyerek, daima trafik kurallarına uymalarını istedi.

Osmancık’ta  Emniyet Müdürlüğü önüne kurulan kontrol noktasında trafik polislerin cezai işlem yapacağını sanan kasksız motosiklet sürücüleri, kendilerine kask hediye edilmesinin şaşkınlığını yaşarlarken kaskı alarak çok sevindiler. Polis ekipleri tarafından durdurulan motosiklet sürücüleri ceza beklerken kendilerine kask hediye edilmesi karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirttiler. Sürücüler bundan böyle kasksız motosiklet kullanmayacakları yönünde polislere söz verdiler. 
3566 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın