OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635

Çorum Osmancık Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri bu yıl 6 – 7 Mayıs’ta yapılacak ve Ünlü Sanatçı Baha konser verecek.

Osmancık'ta Hıdırellez etkinlikleri 6-7 Mayıs'ta

Çorum Osmancık Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri bu yıl 6 – 7 Mayıs’ta yapılacak ve Ünlü Sanatçı Baha konser verecek.

Çorum Osmancık Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri bu yıl 6 – 7 Mayıs’ta düzenlenecek. Ünlü Sanatçı Baha’nın konser vereceği etkinliklerde “En Güzel Pilav” yarışması da düzenlenecek.

Arafat Tepesi etkinlik alanında yapılacak Hıdırellez Şenlikleri bu yıl yine çok renkli geçecek.

Hıdırellez Etkinlikleri kapsamında 6 Mayıs akşamı Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Müziği konseri verilecek. 7 Mayıs’ta ise ünlü sanatçı Baha, Hıdırellez alanında konser verecek. Baha konserinin yanı sıra yerel sanatçılar da sahne alacak.

EN GÜZEL PİLAV YARIŞMASI

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yöresel yemek yarışmaları bu yıl da düzenlenecek. Yöresel yemek yarışmalarının yanı sıra bu yıl ilk defa “En Güzel Pilav Yarışması” düzenlenecek. Ayrıca en güzel tatlı ve el işi yarışması da yapılacak.

Yarışmalarda birinci olanlara yarım altın hediye edilecek.

50 YILLIK GELENEK

Osmancık’ta Hıdırellez, yaklaşık 50 yıldır bir gelenek olarak kutlanıyor. Arafat mevkisinde bir araya gelen Osmancık halkı Hıdırellez’i birlik ve beraberlik içerisinde kutluyor. Hıdırellez’de Osmancık Belediyesi de çeşitli eğlence programları düzenliyor.

  Osmancık'ta Hıdırellez etkinlikleri 6-7 Mayıs'ta Osmancık'ta Hıdırellez etkinlikleri 6-7 Mayıs'ta Osmancık'ta Hıdırellez etkinlikleri 6-7 Mayıs'ta

 


1697 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın