OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Çorum'un Osmancık ilçesi Osmancık Müftülüğü tarafından Osmancık Belediyesi Kültür salonunda etkinlik düzenlendi.

Osmancık´ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri

Çorum'un Osmancık ilçesi Osmancık Müftülüğü tarafından Osmancık Belediyesi Kültür salonunda etkinlik düzenlendi.

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen "Kutlu Doğum Haftası" bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Osmancık Müftlüğünün düzenlemiş olduğu çeşitli organizasyonlarla kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Müftülük tarafından Belediye Kültür Merkezinde Salonu´nda konferans düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezinde Salonu´nda akşam düzenlenen proğrama Osmancık Kaymakamı Fikret Zaman, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, AK Parti İlçe Başkanı Cafer Karlı, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nadir Karakuş, İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel ile çok sayıda kadın erkek vatandaşlar katıldı.

Saat 20.00´de başlayan konferansta salon girişinde katılımcılara gül ve kitap hediye edildi. Proğram Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan proğram Hanefi Köyü İmamı Mehmet Yiğit'in okuduğu Kur´an-ı Kerim Tilavetinden sonra açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Süleyman Çoban yaptı. Müftü Süleyman Çoban yaptığı kısa konuşmada Kutlu Doğum haftasının önemi ve anlamından bahsetti. Ardından Kışla Camii Müezzin Kayyımı Ramazan Akıncı Kaside söyledi.Tekkealtı camii imam Hatip'i Hakan Ungever'le birlikte Ramazan Akıncı beraber solo okuması gerçekleştirdi.Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nadir Karakuş "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu konferansını gerçekleştirdi. Geç saatlere kadar devam eden program Osmancık halkı tarafından yoğun ilgi gördü.
1546 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın