OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

CHP Bursa Milletvekili Anayasa Komisyon Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu referandum çalışmaları kapsamında Osmancık İlçe başkanlığını ziyaret etti.

CHP´li vekilden Osmancık´a ziyaret
CHP Bursa Milletvekili Anayasa Komisyon Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu referandum çalışmaları kapsamında Osmancık İlçe başkanlığını ziyaret etti.

Kayışoğlu Osmancık´ta yaptığı ziyaretine İlçe Başkanlığından başladı. Ziyarette İlçe Başkanı Sadık Eker, Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakaş Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulundu. Referandum çalışmamaları kapsamında Karadeniz turu yaptıklarını ifade eden Kayışoğlu ilçe Başkanı Sadık Eker´den yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Son 15 günün iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kayışoğlu gece gündüz demeden her zaman her yerde neden hayır denilmesi gerektiğinin anlatılmasını istedi.

BU BİR REJİM DEĞİŞİKLİĞİDİR

16 Nisan´da yapılacak referandumun siyasi parti seçimi değil rejim değişikliği olduğunu ifade eden CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu yaptığı açıklamada, “Gerçekler tam anlamıyla halka anlatılmıyor. Yapılacak değişiklikle Suriye Anayasası´nın aynısı Türkiye´de de uygulanmaya çalışılıyor. Sağduyulu seçmenlerin bunları iyi düşünüp duyarlı davranması gerekiyor. Kimse Suriye gibi olmak istemez. Sandıktan evet çıktığı takdirde sıkıyönetim de uygulanan yetkilerin tamamı olağan halde bir kişiye verilecek. Bu ne demektir, bir kişi emekli maaşlarını yarıya indirim deyip altını imzalaması halinde kanundur ve uygulanmak zorundadır. Buna da kimse hesap soramaz demektir. Parlamentonun yetkileri tamamen bir kişiye teslim edilecek. Yargı bağımsızlığı yok edilecek. Her şeyin bir kişinin dudağının arasında olduğu bir ülkede hiçbir yatırımcı yatırım yapmak istemez. Çünkü ilerisini göremeyeceği için yatırımını riske atmak istemez. Bu ve buna benzer birçok sebepten dolayı 16 Nisan´da sandıklarımıza sahip çıkacağız. O güne kadar da her ortam da neden hayır denilmesi gerektiğini yorulmadan usanmadan anlatacağız” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanlığı ziyaretinden sonra esnaf ziyareti de yapan Milletvekili Kayışoğlu vatandaşlarla bir araya gelerek yeni sistemin ülkeye neler kaybettireceğini anlattı. Ziyaretlerin sona ermesinin ardından İlçe Başkanı Sadık Eker yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu´na teşekkür etti. Kayışoğlu ziyaretlerin ardından sonra çalışmalarına devam edeceği Kargı´ya gitmek üzere Osmancık´tan ayrıldı.
1827 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın