OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

Çorum’un Osmancık ilçesinde öğrencilerde trafik bilincinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla ‘Trafik Bilinci Eğitimi’ semineri verildi.

Osmancık’ta ‘Trafik Bilinci’ Eğitimi

Çorum’un Osmancık ilçesinde öğrencilerde trafik bilincinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla ‘Trafik Bilinci Eğitimi’ semineri verildi.

Osmancık İnönüzaferi İlkokulu Konferans Salonundan düzenlenen Trafik Bilinci Eğitimine Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Belediye Başkanı Yardımcısı Kadir Eskiadam, Osmancık Emniyet Müdürü Adem Yüce, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Astsubay Kıdemli Çavuş Abdullah Sözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Osmancık Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Dağcı, Osmancık’ta bulunan özel sürücü kurs müdürleri ve 4. sınıf öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Osmancık Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Dağcı, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Trafik Bilinci Artırmak” amaçlı eğitimler verilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Projeyle ülke genelinde yaklaşık 6,5 milyon öğrenci ve ailelerinde trafik bilinci konusunda bir farkındalık sağlanacağını ifade edenDağcı, “bu kapsamda Osmancık ilçe merkezi ve köylerde okul öncesi ve ilkokul çağında eğitim öğretim gören toplam 2656 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.

Eğitimler ilçemizde faaliyette bulunan Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları’nda görevli Trafik ve Çevre Dersi ile Trafik Adabı Dersi Usta Öğreticileri tarafından verilecektir.

Eğitimin içeriği ise Okul Öncesi ve İlkokul çağındaki öğrencilerimiz için ayrı ayrı olmak üzere kendi yaş özelliklerine uygun olarak zengin bir sunum halinde hazırlanmıştır.

Bugün bu eğitimlerin ilkini İnönüzaferi İlkokulu’nda sizlerin şahitliğinde gerçekleştirmek istedik” dedi.

Trafik Bilinci Eğitimi sunumunu gerçekleştiren Özel Durukan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Müdürü ve Trafik ve Çevre Dersi ile Trafik Adabı Dersi Usta Öğreticisi Ercüment Adıyaman tarafından slaytlı anlatım ile gerçekleştirdi.

Eğitimin sonunda Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Belediye Başkanı Yardımcısı Kadir Eskiadam, Osmancık Emniyet Müdürü Adem Yüce, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Astsubay Kıdemli Çavuş Abdullah Sözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel tarafından öğrencilere temsili katılım belgesi verildi.
1643 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın