OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

AK Parti Çorum Osmancık İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

Beşiği Sallayan El Dünyayı Sallar


AK Parti Çorum Osmancık İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

AK Parti Çorum Osmancık İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

Osmancık Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Beşiği Sallayan El Dünyayı Sallar” konulu kutlama programına Eğitimci Yazar Sait Çamlıca konuşmacı olarak katıldı.

Programa; Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, AK Parti Osmancık Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel, Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık İlçe Başkanı Kazım Sekili ile birlikte çok sayıda partili ve davetliler katıldı.

‘KADIN VARSA DEMOKRASİ VARDIR’

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Osmancık Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel, konuşmasına Hoca Ahmet Yesevi’nin “En büyük, en hayırlı ve Allah’ın insana en uygun gördüğü ibadet insana hizmettir” sözüyle başladı.

‘Kadın varsa demokrasi vardır’ diyen Tökel, kadının her şeyden önce gelecek nesillerin inşasında en önemli mihenk taşı olduğunu ifade etti.

Tökel konuşmasında şöyle dedi:

“İnsana hizmet etmeyi kendine şair edinmiş, bu yolda büyük yatırım ve atılımlara imza atmış olan AK Parti teşkilatı ve bunun mimarı dava adamı; Sayın Recep Tayip Erdoğan bizlere şu yolu gösterir;

İnsanlara hizmet etmek bir nasip işidir. İnsanların bize değil bizim onlara hizmet ederek, şeref ve kıymet kazanmaya ihtiyacımız vardır.

Bir milletin zirveye çıkmasında da, hezimete uğramasında da kadının rolü büyüktür. Nitekim buna tarihte çok kareler şahitlik yapmıştır.

Kadın varsa demokrasi vardır. Kadın her şeyden önce gelecek nesillerin inşasında en önemli mihenk taşıdır.

Bu düşünceyle; biz yeni medeniyet inşasında, bu medeniyetin estetik olması, insancıl olması, ana yüreğinin ve sıcaklığının katılması için AK Parti Kadın Kolları olarak varız ve iddialıyız. Ve biz diyoruz ki; “Reis! Bizi 15 yıldır yanıltmadın, hep insanı merkez aldın. O halde bizde senin bu davanda yanındayız.

Bizler Resulullah’ın sözünü kendine şair edinmiş AK Kadınlar olarak, bu medeniyetin inşasında varız!

Bize bu gece için destek olan Belediye Başkanımız Hamza Karataş’a, AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı’ya, İl Kadın Kolları Başkanımız Meryem Demir’e, kadın kolları teşkilatıma ve siz değerli misafirlerimize teşekkür eder saygılar sunarım”

‘KADINLAR BAŞ TACIDIR’

AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı ise yaptığı konuşmada “Cennet anaların ayağının altındadır diyen bir Peygamberin ümmeti olarak cahiliye döneminde hiç değer verilmeyen kadına değer verilmiş ve kadınlar baş tacı yapılmıştır.

Nene Hatunlar, Kara Fatmalar, Şerife Bacılar ve nihayet 15 Temmuz’da tankın önüne çıkarak darbecilere geçit vermeyen, 27 gün Osmancık Demokrasi Meydanı’nda nöbet tutan bacılarımın önünde saygıyla eğiliyorum” ifadesini kullandı.

‘KADIN ZAYIF, ANNE GÜÇLÜDÜR’

Yoğun ilgi görülen programda Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, ‘zayıf kadın’, ‘güçlü anne’ konusuna değinerek, annenin çocuklar için ilk öğretmen olduğunu ifade etti.

Çamlıca, konuşmasında şöyle dedi:

“Atalarımız, bir annenin evladına bakış açısının toplumsal gelişim açsından önemi vurgulamak için, “Beşiği sallayan el dünyaya hükmeder” demiş.

Zaman değişiyor. Şartlar da değişiyor. Zaman değiştikçe çocuklarda değişiyor. Bu değişim kötüye doğru gittikçe insan çaresiz kalmamalı.

Her şeye rağmen, her şarta rağmen anne babalar, evlatlarını zamanın olumsuz şartlarından koruma konusunda dikkatli olmalı. Zamanın şartları değişince, çocukları koruma yöntemleri de değişiyor, değişmek zorunda kalıyor.

Anne ilk öğretmendir. Akıllı, bilinçli ve sabırlı davranan anneler, o kadar güzel ve etkili yöntemler geliştirmişler ki, ‘dünyaya pislik yağsa, anneler evlatlarına yine koruyabiliyor. Yeter ki bu bilinçte, şuurda olsunlar’ diye düşünüyor insan.

Kadın zayıf, anne güçlüdür. Türkiye’yi yönetecek olan kadınlardır. Çocuklarınızı hazırlarken 2023’ün Türkiye’si değil 2053’ün Türkiye’sine göre hazırlayın. Şimdiki çağa göre değil gelecek çağa göre çocuklarınızı yetiştirin”

Katılımın yoğun olduğu program, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 Beşiği Sallayan El Dünyayı Sallar Beşiği Sallayan El Dünyayı Sallar2048 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın