OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş Köyü’nde Romanov cinsi koyun, bir batında 5 kuzu birden kuzulayarak sahibine büyük sevinç yaşattı.

Osmancık’ta Koyun 5’iz Kuzuladı

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş Köyü’nde Romanov cinsi koyun, bir batında 5 kuzu birden kuzulayarak sahibine büyük sevinç yaşattı.

Öbektaş Köyü’nde M. Ç. isimli bir çiftçiye ait koyun 5 yavru birden dünyaya getirdi. Anavatanı Rusya olan ve yılda 2 kez kuzulayan Romanov cinsi koyun, sahibine güzel bir sürpriz yaptı. Gebelikleri sonucu çok yavrulamalarıyla ünlü olana Romanov koyunları bu kez sahibini de şaşırttı.

Irkları gereği bu koyunların çok yavruladığını ifade eden Öbektaşlı çiftçi M. Ç. , 2016 Aralık ayında 5 adet Romanov cinsi koyun ile 1 adet koç aldığını belirterek, aradan geçen yaklaşık 3 aylık süre içerisinde koyunların yavrulamasıyla birlikte toplam koyun sayısının 21’e ulaştığını kaydetti.

Romanov cinsi koyunların bir batında en az iki, en fazla 6 doğum yapabildiğini ifade eden Öbektaşlı çiftçi Ç., bir koyununun bir batında 5 yavru birden doğurarak, kendisini bir hayli şaşırtarak memnun ettiğini belirtti.

 Osmancık’ta Koyun 5’iz Kuzuladı Osmancık’ta Koyun 5’iz Kuzuladı Osmancık’ta Koyun 5’iz Kuzuladı Osmancık’ta Koyun 5’iz Kuzuladı3229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın