OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Çorum Osmancık İtfaiyesi, Belediye Hizmet Kampüsüne inşa edilen yeni İtfaiye binasına taşındı.

Osmancık’a Modern İtfaiye İstasyonu

Çorum Osmancık İtfaiyesi, Belediye Hizmet Kampüsüne inşa edilen yeni İtfaiye binasına taşındı.

Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık Belediyesi birimlerinin bir çatı altında ve koordineli bir şekilde daha kaliteli hizmet vermesi amacıyla 21 bin metrekare alana Belediye Hizmet Kampüsü inşa edildiğini belirtti.

Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik işleri Müdürlüğü, Araç Bakım Merkezi ve ilgili birimlerin bir araya getirildiğini ifade eden Karataş, Kent Park yapılacak alanın içerisinde kalan itfaiye için yeni İtfaiye İstasyonu inşa edildiğini kaydetti.

Başkan Karataş, artık Osmancık İtfaiyesinin modern bir itfaiye istasyonunda hizmet vereceğini belirterek “İtfaiyemiz yeni istasyonunda  3 arozöz, 1 yüksek merdiven, 1 Kaza kırım aracı ve 1 kılavuz araç ile hizmet verecek. Yeni binada 8 araç parkı, 2 dolum tesisi, idare birimi ve vardiya birimleri yer alıyor. Osmancık İtfaiyesi 18 personel ile üç vardiya şeklinde hizmet veriyor.” dedi.

Eski itfaiye binasının standartları taşımayan eski bir yapı olduğunu kaydeden Karataş, Kent Park yapılacak alanın içerisinde kalması nedeniyle bu binanın yıkılacağını ifade etti.

  Osmancık’a Modern İtfaiye İstasyonu Osmancık’a Modern İtfaiye İstasyonu Osmancık’a Modern İtfaiye İstasyonu2562 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın